wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”. Można już zgłaszać uczniów, którzy lubią pomagać innym
Na zdjęciu nagrodzeni uczniowie w konkursie Ośmiu Wspaniałych 2023 fot. Maziarz Picture
Na zdjęciu nagrodzeni uczniowie w konkursie Ośmiu Wspaniałych 2023

To jeden z najpopularniejszych konkursów wśród nastolatków. W ubiegłym roku „Ośmiu Wspaniałych” wybierano spośród 700 wolontariuszy z wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku kandydatów może być jeszcze więcej. Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do wrocławskiej edycji 30. Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Na kandydatury Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego czeka do 16 lutego.

Reklama

„Ośmiu Wspaniałych” – okazja, by zauważyć tych, którzy pomagają

W pomaganiu innym widzą dużą wartość. Z radością podejmują się różnych działań na rzecz potrzebujących zarówno w swoim środowisku szkolnym, jak i lokalnym. Uczniowie wrocławskich szkół, zaangażowani w działalność społeczną po raz kolejny zostaną wyróżnieni w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. To konkurs dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w wolontariat. Wyróżnienia są przyznawane w kategorii indywidualnej i zbiorowej.

Na kandydatury Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego czeka do połowy lutego.

Tegoroczna jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” to okazja do zauważenia i wyróżniania młodzieży, aktywnej w szkolnych grupach i klubach wolontariatu, działających w organizacjach pozarządowych, czy instytucjach miejskich.

Do wrocławskiej edycji konkursu mogą być zgłoszeni uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy aktywnie działali jako wolontariusze w roku szkolnym 2022/2023.

Na przełomie lat zauważamy, że we Wrocławiu jest coraz więcej szkół, w których tworzy się warunki sprzyjające rozwojowi aktywności wolontariackiej. Bardzo nas to cieszy.
mówi Dorota Feliks dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego od 7 lat koordynuje wrocławską odsłonę konkursu.

Jak zgłosić wolontariusza do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”?

Zgłoszenia w kategorii indywidualnej oraz grupowej przyjmowane będą do 16 lutego 2024 r.

Osobą zgłaszającą może być nauczyciel, koordynator lub opiekun szkolnej grupy czy koła wolontariatu. Formularze dostępne są na stronie www.wolontariat.wroclaw.pl.

Drugim etapem konkursu będą spotkania kandydatów i reprezentantów nominowanych grup z Jury konkursu, które wyłoni wyróżnionych i laureatów w poszczególnych kategoriach. Podsumowaniem konkursu będzie uroczyste spotkanie, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Ponieważ jest to konkurs ogólnopolski spośród nagrodzonych Ośmiu Wspaniałych jedna osoba będzie reprezentowała Wrocław w finale.

Organizatorem wrocławskiej edycji konkursu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Szczegółowych informacji o konkursie udziela zespół ds. wolontariatu pod numerem telefonu 71 77 24 991.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl