O modernizacji podwórza już pisaliśmy, tuż przed ogłoszeniem przetargu. Teraz Wrocławskie Mieszkania otworzyły oferty w postępowaniu na remont i liczą, że wykonawcę uda się wkrótce wyłonić. – To największe wnętrze, jakie do tej pory przyjdzie nam remontować - jego powierzchnia to aż 1,7 ha! — dodają w mediach społecznościowych.
Wielkie podwórze - wielkie możliwości
Miasto zabezpieczyło na remont podwórza 13 056 157,00 zł. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, sprawdzane obecnie pod względem poprawności.
Trzeba pamiętać, że tę wielką przestrzeń dzieli jeszcze wewnątrz ulica Krzywa, od której chcą zacząć remont WM. – Prace chcemy rozpocząć od ul. Krzywej, wraz z jej przebudową oraz wykonaniem wjazdów od ul. Piastowskiej i Reja (dojazd do przedszkola) — informują w social mediach.
Zakres prac jest tak duży jak powierzchnia wnętrza. To między innymi:
- 3 miejsca zbiórki odpadów w formie pojemników podziemnych;
- nowe oświetlenie;
- odwodnienie terenu;
- organizacja ciągów pieszo-jezdnych;
- 3 strefy rekreacji;
- nasadzenia zieleni o charakterze parkowym.
Galeria zdjęć
Prace są przewidziane na lata 2026-2027.
Remont z dofinansowaniem Unii
Projekt jest dofinansowany z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 (Priorytet 6 „Fundusze Europejskie bliżej mieszkańców Dolnego Śląska”, Działanie 6.1 „Rozwój lokalny – strategie ZIT”). Projekt realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr FEDS.06.01-IZ.00-0014/25 z 24.07.2025 r.
Wartość dofinansowania to 1 799 501,55 PLN.