wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przyszła pora na restauracyjne ogródki

W zasadzie już od 15 marca klienci lokali gastronomicznych, przy których działają ogródki, mogliby napić się kawy na świeżym powietrzu, ponieważ właśnie tego dnia zaczyna się we Wrocławiu sezon letni. Ale restauratorzy na razie tłumnie nie wylegli na ulice, żeby montować podesty i stoliki. Jednak z każdym kolejnym cieplejszym dniem na pewno zacznie to się zmieniać.  

Reklama

Nowe zasady wydawania opinii dla celów lokalizacji ogródka gastronomicznego obowiązują we Wrocławiu od 2015 r. Wiadomo, że otwarcie takiej działalności wymaga podpisanej umowy Wydziału Inżynierii Miejskiej lub Zarządu Zasobu Komunalnego, zależnie od lokalizacji. Sezon zaczyna się 15 marca, a kończy 15 listopada danego roku. 

Najwięcej letnich ogródków znajduje się w obrębie wrocławskiej starówki, ale coraz więcej takich miejsc pojawia się również poza ścisłym centrum. Czasami jest to dosłownie jeden stolik i dwa krzesła, które zajmują tylko część chodnika, jednak mimo to stwarzają pewne utrudnienie dla pieszych – zwłaszcza gdy ulica sama w sobie jest niewielka. Ale takie miejsca są szczególnie mile widziane w upalne dni, gdy np. w lokalu brakuje klimatyzacji.

Ogródkowe szaleństwo jest co prawda jeszcze przed nami, ale wszystkich zainteresowanych wystawieniem, zwłaszcza po raz pierwszy, ogródka zachęcamy do dokładnego zapoznania się z przepisami regulującymi taką działalność.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama