4. Od 1 do 16 sierpnia SOR w Wojskowym Szpitalu będzie nieczynny

Od 1 do 16 sierpnia szpitalny oddział ratunkowy w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ulicy Weigla będzie przyjmował wyłącznie pacjentów niepotrzebujących natychmiastowej pomocy. Pozostali zostaną przetransportowani karetkami do innych placówek. Powodem takiej zmiany będzie krótki remont.

Dwutygodniowy remont w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu będzie dotyczył nawierzchni głównego traktu oraz zmiany ułożenia oddziału. Naprawę podłoża nakazała Państwowa Inspekcja Pracy, sugerując możliwe zagrożenie dla personelu.

W trakcie remontu, który potrwa od 1 do 16 sierpnia SOR przy ul. Weigla będzie przyjmował wyłącznie pacjentów tzw. „zielonych”, czyli tych, którzy nie potrzebują natychmiastowej pomocy. Osoby ranne lub ciężej chore będą kierowane do innych placówek na terenie Wrocławia.

Dla przypomnienia, we Wrocławiu poza SOR-em w Wojskowym Szpitalu przy ulicy Weigla, funkcjonują także szpitalne oddziały ratunkowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego, Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej oraz w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Fieldorfa 2.

Czytaj także: Ostry dyżur szpitali we Wrocławiu