Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Nożownik zaatakował na pl. Nowy Targ. Grozi mu dożywocie [WIDEO]
Z lewej strony dwóch policjantów prowadzi nożownika, z prawej plac Nowy Targ KMP Wrocław / Magdalena Pasiewicz
Z lewej strony dwóch policjantów prowadzi nożownika, z prawej plac Nowy Targ

Policjanci z Oddziału Prewencji we Wrocławiu tuż po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który w środę 5 lipca na pl. Nowy Targ we Wrocławiu zaatakował nożem dwie osoby. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał postanowienie o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa 33-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę 5 lipca tuż po godzinie 12.00 na placu Nowy Targ w samym sercu Wrocławia. Podejrzewany o atak mężczyzna został niemal natychmiast zatrzymany przez policjantów z oddziału prewencji. Dwie ranione osoby trafiły do szpitala. Był to 30-letni mężczyzna oraz 85-letnia kobieta.

Jak tuż po zdarzeniu mówili nam świadkowie, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zaatakował przypadkowe osoby na Nowym Targu. Jedna z nich siedziała na ławce, druga przechodziła przez plac. Napastnik podszedł do nich i coś krzyczał, a potem, rzucił się na nie i je ranił.

Nożownikowi z pl. Nowy Targ grozi dożywocie

33-letni mężczyzna usłyszał w piątek (7 lipca) zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, a także kradzieży. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Stare Miasto i wydał postanowienie o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa nożownikowi może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: materiały prasowe