wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nowy żłobek na ul. Sygnałowej nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Na budowie żłobka przy ul. Sygnałowej widać już ściany konstrukcyjne przyszłej placówki. fot. jk

Na ul. Sygnałowej widać już ściany przyszłego żłobka. Placówka, która powstaje na granicy Jagodna i Brochowa, ma pomieścić 220 dzieci.

Reklama

Przyszły żłobek zaczyna nabierać kształtów, widać już ściany konstrukcyjne i bryłę obiektu. Zarząd Inwestycji Miejskich, który w imieniu gminy zlecił inwestycję, ocenia, że wykonawca jest w połowie drogi, żeby zamknąć stan surowy budynku. Poziom zero jest już w zasadzie ukończony. Trwa montaż instalacji podposadzkowych oraz uzbrojenia.

Na środku rysuje się przyszłe patio, na którym znajdzie się plac zabawa dla najmłodszych dzieci. Żłobek ma pomieścić 220 dzieci i będzie miał siedem oddziałów. Każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W środku będzie też węzeł żywieniowy z pełną kuchnią i jadalniami przy salach. Oprócz tego w żłobku będzie duża sala wielofunkcyjna.

– Powstanie tam również Miejska Biblioteka Publiczna, plac zabaw i częściowo zadaszone stojaki rowerowe – mówił w lutym Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Prace realizuje przedsiębiorstwo Rem-Bud K. Kowal – Gąska.

Wrocław inwestuje w nowe żłobki

Miasto przygotowuje się też do otwarcia żłobka na osiedlu WuWa2 (do końca 2019 roku). Planowana jest też budowa placówki na Sołtysowicach na ok. 120 miejsc (obecnie zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2021 roku).

– Szukamy też terenów na Muchoborze Wielkim i na Stabłowicach, to obszary, w których żyje wielu mieszkańców, także tych najmłodszych, więc dążymy do tego, by zapewnić im miejsca w żłobkach – mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych. W wyniku tych prac powstanie kolejne 400 miejsc dla dzieci.

W ubiegłym tygodniu prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk ogłosił też, że udało się nieodpłatnie pozyskać teren od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w obrębie Wojszyc, przy ul. Asfaltowej, na którym ma powstać zespół szkolno-przedszkolny.

Czytaj więcej: Propozycja zmian cen w żłobkach

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl