4. Znamy nowego prezesa TBS Wrocław. Rozpocznie pracę 1 lipca
Mieszkania TBS Wrocław w Leśnicy / zdjęcie ilustracyjne TBS Wrocław
Mieszkania TBS Wrocław w Leśnicy / zdjęcie ilustracyjne

Rada Nadzorcza TBS Wrocław Sp. z o.o. powołała nowego prezesa spółki i 1 lipca 2023 roku stanowisko obejmie Wojciech Adamski, który w ostatnich tygodniach tymczasowo pełnił obowiązki prezesa jako przewodniczący Rady Nadzorczej TBS Wrocław Sp. z o.o. Nastąpi także zmiana na stanowisku dyrektora Centrum Zarządzania Kryzysowego, którym w ramach zastępstwa zostanie dotychczasowy wicedyrektor tej jednostki Bartłomiej Bajak.

Nowy prezes TBS

Stanowisko 1 lipca obejmie Wojciech Adamski. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (Wydział Informatyki i Zarządzania), Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) oraz Szkoły Głównej Straży Pożarnej (Zarządzanie w stanach kryzysowych), a także byłym wiceprezydentem Wrocławia (odpowiedzialnym za mieszkania komunalne, bezpieczeństwo miasta i gospodarkę odpadami), a także byłym komendantem wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Powiększ obraz: Wojciech Adamski, nowy prezes TBS Wrocław UMW
Wojciech Adamski, nowy prezes TBS Wrocław

Od stycznia 2019 roku był dyrektorem Centrum Zarządzania Kryzysowego (teraz obowiązki Wojciecha Adamskiego w CZK przejmie dotychczasowy wicedyrektor Bartłomiej Bajak).

Wojciech Adamski, który jako przewodniczący Rady Nadzorczej TBS Wrocław tymczasowo pełnił obowiązki prezesa spółki, bardzo dobrze realizował powierzone mu zadania i wykazywał przy tym jednomyślną wizję rozwoju nakreśloną przez jej właściciela. Dlatego, mając głównie na uwadze jego dotychczasowe doświadczenie i kompetencje, podjęliśmy decyzję, że to właśnie on nadal będzie pełnił funkcję prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zdecydowanie wierzymy, że mieszkańcy naszych zasobów pozytywnie odczują efekty jego ciężkiej pracy.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

TBS we Wrocławiu od 1998 roku

Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Wrocławiu, którego właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. W swoich zasobach posiada 100 budynków, 4133 lokale mieszkalne oraz 48 lokali użytkowych.

Wszystkie inwestycje spółki realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych czy placów zabaw dla dzieci.

Tylko w 2023 roku TBS Wrocław zakończy realizację kolejnych 301 mieszkań i 10 lokali użytkowych w Leśnicy. Pierwsi mieszkańcy będą mogli odebrać klucze już w połowie września.