3. Wrocław się szczepi
  4. Koronawirus we Wrocławiu [SERWIS SPECJALNY]
  6. Współpraca wrocławskiej Straży Miejskiej z policją

Ponownie z powodu pandemii wrocławska Straż Miejska zacieśnia współpracę z policją w walce z koronawirusem. Realizuje w ten sposób najnowsze polecenia wojewody dolnośląskiego.

Codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy wrocławskiej Straży Miejskiej jeszcze ściślej będzie współpracować z Komendą Miejską Policji w zwalczaniu rozprzestrzeniania się COVID-19. Część z nich skierowana została już do policyjnych komisariatów.

W decyzji wojewody znajduje się również zapis o: „prowadzeniu innych form współpracy” tych służb.

– Dotyczy to przede wszystkim weryfikacji przez nasze wspólne patrole, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących nakazów i zakazów dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. A jak wiadomo od soboty, 17 października, tych obostrzeń będzie więcej – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik wrocławskiej Straży Miejskiej.

Powyższe polecenia wojewody podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

Wrocław nadal w strefie żółtej. Nowe obostrzenia i zasady od 17 października

Działania straży miejskiej w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (poza patrolami z policją):

• patrole na terenie miasta

Funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają, m.in.: czy wrocławianie zasłaniają usta i nos w środkach komunikacji miejskiej, w sklepach i galeriach handlowych, także miejscach publicznych m.in. na drogach i placach. Również, czy nie organizują zgromadzeń z większą liczbą osób niż zakładają obowiązujące obostrzenia.

• patrole przy urzędach miejskich

Strażnicy miejscy działają w kilkunastu wrocławskich urzędach, gdzie wszystkim pracownikom i interesantom mierzą temperaturę oraz czuwają nad sprawnym i bezpiecznym wchodzeniem do obiektów.