wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe radiowozy dolnośląskiej policji i grupa „Speed” przeciw agresywnym kierowcom

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dolnośląscy policjanci otrzymali nowe radiowozy oznakowane i nieoznakowane – to 5 samochodów marki BMW i 5 Volkswagenów T6. Pojazdy te staną się niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Do działań rusza też specjalnie utworzona grupa „Speed”, która na Dolnym Śląsk będzie przeciwdziałała agresywnym zachowaniom na drodze.

Reklama

16 lipca br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Zakupiono łącznie 10 pojazdów służbowych, wykorzystując środki z Programu Modernizacji Policji, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz budżetu środków europejskich. Całkowity koszt tych zakupów to prawie 1,8 mln zł. 

Kolejne w br. uzupełnienie floty dolnośląskiej policji

Nowe radiowozy to samochody marki BMW I VW T6. Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z KW Policji we Wrocławiu oraz KP Policji w Świdnicy. Będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, a wyposażone w wideorejestratory na pewno zniechęcą agresywnych kierowców do szybkiej i niebezpiecznej jazdy.

Natomiast oznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą służyły do codziennych patroli w KP Policji w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich oraz Złotoryi. 

„Speed” vs. agresywni kierowcy 

Poinformowano także o utworzeniu na Dolnym Śląsku specjalnej grupy „Speed”, mającej na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład grupy wchodzić będą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego województwa dolnośląskiego. Podobne grupy tworzone są w całym kraju.

źródło i fot.: dolnoslaska.policja.gov.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama