4. Nowe przejście dla pieszych we Wrocławiu. Ul. Bajana bardziej bezpieczna
Nowe przejście dla pieszych na ul. Bojana jest już ukończone ZDiUM Wrocław
Nowe przejście dla pieszych na ul. Bojana jest już ukończone

Nowe przejście dla pieszych wraz z jego doświetleniem pojawiły się na ul. Bajana. Za inwestycję odpowiedzialny był Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Prace trwały 4 miesiące.

Ul. Jerzego Bajana z nowym przejściem dla pieszych

– Ulica Jerzego Bajana – polskiego pilota myśliwskiego i sportowego, to jedna z głównych ulic osiedla na Gądowie Małym, której nazwa nawiązuje do lotniczej przeszłości tego miejsca – mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Teraz ta jedna z głównych ulic na Gądowie Małym jest bardziej dostępna dla pieszych. Co istotne, miejsce zostało wskazane przez mieszkańców, którzy zwrócili uwagę, że piesza komunikacja pomiędzy punktami usługowymi i handlowymi w tej części osiedla nie jest w pełni bezpieczna.

Dodatkowe nowości

Oprócz samego przejścia dla pieszych o szerokości 4 metrów, powstał również nowy chodnik, są pasy wraz z kostką betonową typu STOP oraz obniżono krawężniki. W miejscu tym stanęły również 4 słupy oświetleniowe wraz z 4 oprawami typu LED. Słupy zabezpieczone zostały specjalną powłoką antyplakatową i antygraffiiti.

Zakres prac obejmował roboty drogowe, oświetleniowe, zieleń, oraz organizację ruchu docelowego
Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM

Prace rozpoczęły się na przełomie lutego i marca. Ich koszt to 158,5 tys. zł.