3. Wiadomości z regionu
  4. Nowa hala sportowo-widowiskowa powstaje w Ziębicach. Otwarcie w połowie 2024 roku
Budowa hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach Grzegorz Noculak / UG Ziębice
Budowa hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach

Wielofunkcyjne boisko z widownią na prawie siedemset miejsc, sale treningowe i konferencyjne – w Ziębicach powstaje nowoczesna hala sportowo-widowiskowa. Prace są mocno zaawansowane.

O konieczności budowy hali sportowo-widowiskowej mówiono w Ziębicach od 20 lat. Dzisiaj widać już kształt obiektu, którego otwarcie planuje się na połowę 2024 r.

Miejsce dla uczniów i artystów

Centralnym miejscem hali będzie wielofunkcyjne boisko, które posłuży także jako estrada podczas koncertów i innego rodzaju wydarzeń kulturalnych, społecznych i gospodarczych. Na widowniach – na parterze i piętro wyżej – pomieści się w sumie blisko 700 widzów.

W budynku zaplanowano również sale treningowe i konferencyjne, szatnie, pomieszczenia techniczne i administracyjne. Burmistrz Ziębic zapowiada, że hala powstaje przed wszystkim z myślą o młodych mieszkańcach miasta.

Wraz z halą pojawi się wiele dodatkowych ofert dla naszej młodzieży na zagospodarowanie wolnego czasu i spożytkowanie swojej energii. To będzie też ważny czynnik spajający społeczność gminy, miejsce spotkań, umożliwiające rozwój wielu aktywności, nie tylko sportowych, ale i społecznych i gospodarczych. To wszystko dziś nabiera realnego kształtu.
Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic, podczas uroczystości podpisania umowy na budowę hali, serwis miejski Ziębic

Za projekt odpowiada P.P.B. EKOBUD Biuro Projektowe z Dmosina k. Łodzi, a halę buduje Budimex SA.

Powiększ obraz: Wizualizacja hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach P.P.B. EKOBUD Biuro Projektowe z Dmosina k. Łodzi
Wizualizacja hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach

Koszt budowy wyniesie 40,7 mln zł, część pieniędzy pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych Banku Gospodarstwa Krajowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Źródło: materiały prasowe