wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowa droga rowerowa wzdłuż Hubskiej. Połączyła Wrocław Główny z Jagodnem

Michał Kurowicki,
Rowerzyści we Wrocławiu mają do dyspozycji coraz więcej wygodnych i bezpiecznych tras fot. Michał Kurowicki / www.wroclaw.pl
Rowerzyści we Wrocławiu mają do dyspozycji coraz więcej wygodnych i bezpiecznych tras

W kwietniu otwarto drogę rowerową, która prowadzi wzdłuż ul. Hubskiej, w stronę alei Armii Krajowej. Ta ważna inwestycja połączyła kilka dróg rowerowych, biegnących z centrum na południe miasta.

Reklama

Droga rowerowa w ciągu ul. Hubskiej i części ul. Bardzkiej ma 800 m długości i jest ważną częścią w miejskiej sieci, ponieważ łączy istniejące już trasy dla rowerów. 

Pozwala przejechać z okolic dworca Wrocław Główny przez ul. Suchą i dalej, właśnie przez Hubską i Bardzką, aż na Jagodno. 

To wyjątkowo popularna trasa wśród rowerzystów. Wcześniej musieli jechać tamtędy chodnikiem, po starych, betonowych płytach. Mogli też pedałować razem z samochodami, ale ruch na Hubskiej jest duży i przejazd tamtędy rowerem nie był komfortowy.

Na Hubskiej łatwiej jeździć rowerem

Oprócz drogi dla cyklistów, przy ul. Hubskiej, powstały również przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych. Wzdłuż tras gotowe są też trawniki, które już zdążyły się zazielenić.

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Prace wykonała firma Brukpol.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl