Jakość powietrza: dobra

4. Nie zdążyłeś się zapisać na WrocWalk Marathon? Poszukaj naszego biuletynu z mapą
Na zdjęciu uczestnik WrocWalk Marathon 2021 ogląda mapę z miejscami na pieczątki w punktach kontrolnych Tomasz Hołod

Weź udział w edycji patriotycznej WrocWalk Marathon 2022 i odkrywaj Wrocław – miasto spotkań. Zapisy na dwa tysiące pakietów startowych już się zakończyły. Ale z naszą mapą możesz wziąć udział w zabawie – 11 listopada w godz. 10-19 i dostać kotylion na mecie. Gdzie dostaniesz nasz biuletyn wroclaw.pl?

WrocWalk Marathon 2022 to rodzinne wydarzenie, które polega na zbieraniu pieczątek podczas poznawania najbardziej interesujących punktów w stolicy Dolnego Śląska. Uczestnicy mają do dyspozycji aż trzy trasy. Na każdej z nich czekają atrakcje umieszczone w ciekawych lokalizacjach.

Trzy trasy: rodzinna, historyczna i rekreacyjna

Do wyboru jest, jak w zeszłym roku, trasa rodzinna (6 km), trasa historyczna (6 km) oraz rekreacyjna (18 km). Na każdej z nich znajdują się najpiękniejsze i najbardziej interesujące zakątki Wrocławia, takie jak: Wieża Matematyczna, park Południowy czy Muzeum Teatru. W dodatku, to sami uczestnicy wybierają swój punkt startu i ustalają kolejność zdobywania pieczątek. Na zawodników czekają specjalne koszulki i medale.

Pakiety poszły jak świeże bułeczki...

Żeby wziąć udział w zabawie 11 listopada, trzeba było wcześniej się zapisać i wpłacić 40 zł. Podawaliśmy tę informację w biuletynie wroclaw.pl 27 października. Oni w dniach 9-11.11 mogą odebrać pakiety startowe w sekretariacie WrocWalk Marathon 2022  i wyruszyć w wybraną przez siebie trasę 11 listopada, zbierając po drodze pieczątki w zaznaczonych na mapie miejscach. Mogą też zwiedzać wnętrza danych obiektów i korzystać z atrakcji dodatkowych, a po zebraniu kompletu stempli, odebrać na mecie w Rynku w godz. 10-19 medal z wizerunkiem orła Wojsk Wielkopolskich, używanego w dwudziestoleciu międzywojennym. Czas pokonania trasy nie jest istotny, kolejność zbierania pieczątek również – liczy się sam udział w imprezie.

Nie masz pakietu? Wyrusz z naszą mapą

Dla osób, które nie zapisały się, bo nie miały zamiaru albo nie zdążyły, wprawdzie nie otrzymają tym razem gadżetów i medali, przygotowaliśmy na str. 10-11 tego wydania biuletynu wroclaw.pl mapkę jednej z tras – rodzinnej. Wystarczy, że wyjmiecie ze środka numeru i ruszycie po pieczątki 11 listopada.

Punkty na trasie rodzinnej znajdują się w niewielkich odległościach od siebie, ale na pewno zapewnią rozrywkę tropienia i zwiedzania dla najmłodszych. Każdy chętny może zatem przekonać się na własnej skórze, na czym polega idea spaceru. Co prawda, bez uiszczenia opłaty startowej nie dostanie medalu i gadżetów, ale będzie miał okazję wziąć udział w radosnym świętowaniu 11 listopada. Pamiętajcie, zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 10, a na metę trzeba dotrzeć do godz. 19. Tam zamiast medalu dostaniecie biało-czerwone kotyliony. Miejsca na mapie do odkrycia to: Wieża Matematyczna, Muzeum Poczty Polskiej i Telekomunikacji, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki, Muzeum Teatru, Pomnik Bolesława Chrobrego, Teatr Muzyczny Capitol, Pałac Królewski, Muzeum Pana Tadeusza, Stary Ratusz.

Inscenizacje historyczne Stowarzyszenia Odra-Niemen

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dodatkowe – dostępne bez opłaconego pakietu startowego. Będą to patriotyczne inscenizacje historyczne, zorganizowane przezStowarzyszenie Odra-Niemen (na północnej pierzei Rynku, czyli tam, gdzie są kamienice nr 42-60) i wystawy oraz akcje edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej. Do dyspozycji uczestników będą też stoiska partnerów organizatora, prezentujących swoje codzienne działania we Wrocławiu, to np.: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Strefa Kultury Wrocław, Ekosystem, Bank Żywności, Departament Zrównoważonego Rozwoju czy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Różne odcienie patriotyzmu

– Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Wrocławia do jeszcze lepszego poznania naszego wspólnego miasta spotkań – tłumaczy Łukasz Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, organizatora WrocWalk Marathon. – Patriotyzm ma różne odcienie: od wspominania wydarzeń historycznych, przez działania proekologiczne i dbanie o lokalne środowisko naturalne, aż po reprezentowanie swojej małej ojczyzny w rozgrywkach sportowych i doskonalenie swojej formy fizycznej – podkreśla dyrektor Wójcik.

GDZIE DOSTANIESZ NASZ BIULETYN [POSZUKAJ PUNKTÓW DYSTRYBUCJI]