wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocław nie strzela!

Aby zwierzaki miały spokojną sylwestrową noc Wrocław nie strzela!

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników i opiekunów czworonogów. W sylwestrową noc, podczas zabawy na wrocławskim Rynku, nie będzie pokazu fajerwerków. Będzie niespodzianka!

Reklama

– Wychodzimy naprzeciw potrzeb właścicieli czworonogów, a także starszych osób, którzy skarżyli się na hałas spowodowany przez fajerwerki. W tym roku Wrocław nie strzela – mówi Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Rokrocznie psy, koty, a także ptaki mieszkające we Wrocławiu od świąt do sylwestra przeżywały prawdziwy koszmar. Odgłosy wystrzałów sztucznych ogni powodowały paniczny lęk. Zwłaszcza psy, które w panice uciekały jak najdalej od tego hałasu, często gubiły się właścicielom, a nierzadko ginęły pod kołami samochodów.

W tym roku na wrocławskim Rynku nie będzie hucznego fetowania Nowego Roku sylwestrowymi fajerwerkami. – Namawiamy także innych mieszkańców, aby zaniechali strzelania. Wszystkim gościom zabawy na Rynku, a także tym przed telewizorami obiecujemy efektowną niespodziankę w zamian – dodaje Małgorzata Krzeszowska.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl