wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Najlepsze wrocławskie restauracje wiosennego Restaurant Week. Gdzie gotują najsmaczniej, gdzie jest klimatycznie?

Trzecie miejsce w Polsce i pierwsze we Wrocławiu... Nie znacie jeszcze tej restauracji? źródło: Forum Kulinarne/Fb
Trzecie miejsce w Polsce i pierwsze we Wrocławiu... Nie znacie jeszcze tej restauracji?

Tu werdykt wydają nie Magdy czy Gordony, tylko goście – amatorzy dobrej kuchni, superatmosfery i wzorowej obsługi, decydują o tym, która restauracja jest warta grzechu każdego łasucha i smakosza. Wiosenna edycja Restaurant Week pozwoliła wyłonić najlepsze lokale gastronomiczne w Polsce. Zobacz najlepsze restauracje we Wrocławiu według gości Restaurant Week.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Kolejna, wiosenna edycja Restaurant Week za nami. Jak zwykle, run na restauracyjne stoliki był ogromny, a amatorzy dobrej kuchni chcieli tym razem skosztować popisowych trzydaniowych menu, dostępnych w festiwalowej cenie 59 zł, w wykonaniu szefów kuchni najlepszych lokali w polskich miastach.

Unikalne dania #SpozaKarty w wiosennej odsłonie

Aż 121 tysięcy gości Restaurant Week miało okazję rozkoszować się unikalnymi daniami #SpozaKarty, złożonymi z przystawki, dania głównego i deseru, w blisko 400 restauracjach w całym kraju. W tym gronie znalazły się oczywiście lokale gastronomiczne z Wrocławia.

Restaurant Week, czyli największy plebiscyt restauracyjny w Polsce, pozwolił na wyłonienie nie tylko najlepszych polskich restauracji w ogóle, ale również w poszczególnych kategoriach, jak m.in. najlepsze danie główne czy najlepszy deser, a także najlepsza atmosfera czy najlepsza obsługa.

Wrocławskie Forum Kulinarne w ogólnopolskiej czołówce

Podczas ostatniego Restaurant Week, który odbywał się od 23 marca do 10 kwietnia, jak zwykle każdy gość mógł zagłosować na „swoją” faworytkę. Tak więc głos do głosu, udało się wyłonić zwycięskie restauracje i na poziomie ogólnopolskim, i lokalnym, czyli w danym mieście.

Miło nam poinformować, że w plebiscycie ogólnopolskim Forum Kulinarne z Wrocławia zdobyło „za całokształt” III miejsce. W nagrodę otrzymało: voucher na wypożyczenie sprzętu od Gastro Magic; Bursztyn Szefa – 7-kilogramowy krąg sera Bursztyn od Spomleku; prenumeratę magazynu „Food Service”.

Wrocławską restaurację wyprzedzili tylko Kucharze z Rzeszowa (I miejsce) i Bursztynowa Bistro z Warszawy (II miejsce).

Tematyczna klasyfikacja ogólnopolska przedstawia się zaś następująco:

Restaurant Week Wrocław – najlepsze restauracje w mieście

W klasyfikacji ogólnej swoją markę potwierdziło Forum Kulinarne, zajmując I miejsce.

II miejsce – Pod Przykrywką

III miejsce – Brusco 

W tych wrocławskich restauracjach znajdziesz:

Te wrocławskie lokale zostały docenione za:

 

 

 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama