4. Na Dolnym Śląsku powstaje nowa wieża widokowa. Jak będzie wyglądała? [WIZUALIZACJE]

Kto chętny na spacer w chmurach? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Niedaleko Wałbrzycha – a dokładnie na szczycie Dzikowca Wielkiego powstaje nowa wieża widokowa. To kolejna atrakcja turystyczna, którą będzie można odwiedzić m.in. podczas jednodniowej wycieczki (ok. 1,30 h drogi z Wrocławia). Kiedy będzie otwarta? Na jakiej wysokości będzie taras widokowy? Zobaczcie szczegóły i wizualizacje.

Nowa wieża widokowa na Dolnym Śląsku

Wieża widokowa powstanie na szczycie góry Dzikowiec, na styku trzech gmin powiatu wałbrzyskiego: Boguszowa – Gorc, Czarnego Boru i Mieroszowa.

Ma być to najwyższa wieża widokowa w regionie, w konstrukcji stalowo drewnianej z rampą spiralną zamiast schodów. Taras widokowy będzie podwieszony na wysokości 32-33 metrów, a sama wieża będzie liczyła 38-39 metrów.

Na wieży zamontowany zostanie monitoring wizyjny i system wczesnego ostrzegania ppoż, który będzie służył Lasom Państwowym do wykrywania ognia na terenie lasu. Zamontowane zostaną również przekaźniki radiowe, które będą umożliwiały komunikację służb ratowniczych, na chwile obecną jest problem z zasięgiem na tym terenie.
Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Wałbrzyski

Wieża ma być oddana do użytku przed końcem 2024 roku, a wstęp na nią będzie bezpłatny.

Wieżę widokową na Dzikowcu Wielkim wybuduje firma TATRY, która stworzyła już 40 wież widokowych w Polsce i kilka na terenie Dolnego Śląska, np. wieże na Borowej, na Trójgarbie czy na Wzgórzu Gedymina.

Wieże widokowe cieszą się dużą popularnością

Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo wież widokowych, które cieszą się zainteresowaniem wśród turystów. O kilku z nich pisaliśmy w naszym poprzednim artykule. Zobaczcie!

Czytaj więcej: Widok z ich szczytu Was zachwyci! Oto popularne wieże widokowe