4. Namalowali mural dla Ukraińców w noclegowni przy Grochowej
Na ścianach namalowano m.in. kwiaty, zwierzęta i wielokolorowe wzory fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Na ścianach namalowano m.in. kwiaty, zwierzęta i wielokolorowe wzory

Wrocławscy artyści włączają się w pomoc dla Ukraińców. Tym razem grupa malarzy stworzyła mural w nowym miejscu dla uchodźców przy ul. Grochowej.

Od poniedziałku, 14 marca, w budynku dawnego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 przy ul. Grochowej działa noclegownia dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Miejsce wspólnym siłami przygotowali: Zarząd Zasobu Komunalnego (ZZK), Urząd Miejski Wrocławia, Rada Osiedla Gajowice i okoliczni mieszkańcy.

Wielki mural w sali zamienionej w stołówkę

W pomoc zaangażowali się też artyści, którzy w jednej z sal gimnastycznych namalowali piękny mural. Obecnie sala pełni rolę stołówki, można się tu spotkać, wspólnie zjeść, przygotować posiłek. To prawdziwe serce nowego miejsca przy Grochowej.

Powiększ obraz: Mural dla Ukraińców w noclegowni przy Grochowej Redakcja www.wroclaw.pl
Mural dla Ukraińców w noclegowni przy Grochowej

Kontakt z artystami, którzy wzięli udział w malowaniu muralu, został nawiązany za pośrednictwem ZZK. Odpowiedź była natychmiastowa. – Stwórzmy ten mural jak najszybciej! – zgodnie stwierdzili malarze.

Udało nam się skontaktować ze wspaniałymi artystami, którzy pro bono, poświęcając swój czas, na typowej, szarej ścianie w sali gimnastycznej stworzyli przyjazny mural. Mamy nadzieję, że Przystanek Grochowa, będący chwilowym miejscem postoju, sprawi, ze chociaż na moment, szczególnie najmłodsi, mogą zaznać tu normalności.
Aleksandra Lipertowska, rzeczniczka prasowa Zarządu Zasobu Komunalnego

Malowali swoje dzieło w dzień i w nocy

Wykonanie muralu zajęło artystom nieco ponad 24 godziny. Pracowali cały czas, na zmianę, w dzień i w nocy tak, aby zdążyć przed otwarciem nowego miejsca odpoczynku.