wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Przydatne informacje
  4. Zgłoś mowę nienawiści

Możesz to zrobić korzystając ze specjalnego formularza:

Dla mieszkańca: https://www.wroclaw.pl/mowa-nienawisci-wroclaw-jak-zglosic

Dla instytucji: https://www.wcsn.pl/centrum-zgloszen-dla-instytucji/ 

Bądź wysyłając na anonimowy adres e-mail [email protected] zdjęcia naklejek, plakatów, napisów, symboli, które propagują nienawiść, wraz z podaniem lokalizacji.

Stop mowie nienawiści

To miejski projekt do zgłaszania i usuwania przejawów mowy nienawiści z przestrzeni Wrocławia: treści i elementów graficznych naruszających dobre obyczaje i godność ludzką. Jest on adresowany do ogółu mieszkańców, społeczności szkolnych oraz zarządców nieruchomości odpowiedzialnych za estetykę budynków.

Jak to działa?

Każde zgłoszenie jest rejestrowane w systemie informatycznym i poddawane procedurze. Usuwanie przejawów mowy nienawiści realizowane jest bezpośrednio przez zarządców nieruchomości lub przez osoby wykonujące prace na cele społeczne, zasądzone przez wrocławskie sądy rejonowe. Projekt jest realizowany przez Wrocławskie Centrum Integracji (Wrocławskie Centrum Sprawiedliwości Naprawczej) we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (Wielokultury Wrocław), Strażą Miejską oraz z Policją.

Co to jest mowa nienawiści?

Wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia. Zgodnie z definicją Rady Europy mowa nienawiści to wypowiedzi, napisy, gesty poniżające drugą osobę, które prowadzą do określonych czynności względem tych osób, zachęcają do przemocy wobec nich i podważają podstawowe wartości jak godność człowieka i demokracja.

Więcej informacji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl