wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Mosty Uniwersyteckie pokryły rusztowania. Zobacz, co się teraz dzieje na budowie!

Robotnicy czyszczą kapy chodnikowe i zabezpieczają antykorozyjnie elementy stalowe konstrukcji mostu. Kapa chodnikowa to część mostu, na której znajdują się chodnik dla pieszych, bariery energochłonne, balustrady oraz krawężniki. Remont trwa w tej chwili zarówno na moście południowym, od strony ulicy Grodzkiej, jak i północnym - od strony ulicy Drobnera.

Przypomnijmy. Jezdnia, torowisko i oświetlenie drogowe mostów Uniwersyteckich przeszły remont w 2016 roku. Teraz nadszedł czas m.in. na 133-metrową drogę dla pieszych i rowerzystów. ZDiUM zlecił wykonawcy remontu oddzielenie części dla pieszych od drogi rowerowej poprzez zastosowanie różnych rodzajów nawierzchni, zastąpienie istniejącej nawierzchni chodników szorstkimi płytami granitowymi, ułożenie asfaltu w części rowerowej.

Zakres prac jest większy

Ponadto remont obejmuje m.in. naprawę podpór, wymianę blach gzymsowych, czyszczenie i konserwację łożysk, naprawę poręczy i wymianę opraw iluminacji przeprawy. Wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem, a realizacja całej inwestycji potrwa niecałe półtora roku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl