4. Prace na moście Marszowickim są na półmetku. Kiedy pojedziemy po nowej nawierzchni?
Remont mostu Marszowickiego ZDIUM
Remont mostu Marszowickiego

Choć ostatnio pogoda nieco pokrzyżowała plany błyskawicznego remontu, prace zostały wznowione i pierwsza połowa mostu Marszowickiego jest gotowa. KIedy pojeździmy po nowej nawierzchni? Druga połowa mostu właśnie ma układaną warstwę asfaltu. Koniec remontu już wkrótce.

Zabytkowa przeprawa łącząca osiedla

Ten most wymagał remontu. Służy mieszkańcom od ponad 120 lat. Położony w ciągu ulicy Głównej stanowi przeprawę nad rzeką Bystrzycą na zachodniej części miasta. Łączy osiedla Stabłowice i Marszowice.

Spękania i łaty zakrywające ubytki nie były ani ładne, ani wygodne, a drgania spowodowane ''skakaniem'' pojazdów po nierównościach negatywnie wpływały na stan zabytkowej konstrukcji.

Remont mostu Marszowickiego rozpoczął się w połowie lipca br. Wysłużona nawierzchnia została ściągnięta w kilka dni, co pozwoliło wymienić izolację pomostu. Już na pierwszym etapie okazało się, że stan płyty pomostowej wymaga naprawy, prace takie zostały od razu zrealizowane jako roboty dodatkowe.

Wahadłowy przejazd przez most Marszowicki

Pierwsza połowa prac za nami. Ruch wahadłowy odbywa się tam nieprzerwanie od początku remontu i obecnie kierowcy poruszają się już po gotowej nawierzchni. Prace trwają po przeciwnej stronie.

- Stan na początek sierpnia: na pierwszej połowie mostu zakończono rozbiórki, naprawy płyty pomostowej, układanie izolacji przeciwwodnej oraz warstwy jezdni z asfaltu twardolanego. Aktualnie ruch wahadłowy odbywa się po nowej warstwie nawierzchni, prace trwają już na drugiej połowie mostu - informuje ZDIUM.

Od 10 do 12 sierpnia prowadzone sbyły prace przy układaniu warstwy z asfaltu twardolanego na ostatniej części mostu. Następnie położona zostanie na całej szerokości mostu warstwa ścieralna.

Z uwagi na gabaryty rozściełacza będzie to realizowane w godzinach wieczornych podczas weekendu 18-20 sierpnia, przy ręcznym sterowaniu ruchem.
ZDIUM

Prace prowadzone są od połowy lipca. Wymiana nawierzchni, jej wzmocnienie specjalnymi siatkami oraz wymiana izolacji przeciwwodnej przyczynią się do utrzymania zabytkowego obiektu w odpowiedniej kondycji. Nowa, równa nawierzchnia poprawi również komfort jazdy mieszkańców tego obszaru.

W związku z pracami na moście zostały zmienione trasy linii autobusowych 123 i 923. O szczegółach przeczytasz klikając w link.