wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Młodzież z Ukrainy pokazała wzruszające przedstawienie

Jaką moc ma ludzka życzliwość, doskonale wiedzą dzieci z Ukrainy, bo wiele z nich musiało uciekać z kraju z powodu wojny, a Wrocław zaoferował im pomocną dłoń. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka młodzież przygotowała emocjonujący program artystyczny z tańcem i gimnastyką, który 21 listopada mogliśmy zobaczyć w Centrum Kreatywności „Talent”.

Reklama

Dzień Życzliwości. Był taniec, gra na trąbce i wystąpienia 

Młodzież ukraińska ucząca się we wrocławskich Centrach Nauki Zdalnej przygotowała program artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka (przypadał 20 listopada), ale przedstawienie zrealizowane było następnego dnia. W Dzień Życzliwości. Podczas wydarzenia obecna była m.in Ewa Szczęch, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Departamencie Edukacji UMW, która mówiła, jak ważna jest życzliwość oraz prawa dziecka i człowieka. 

W moim przekonaniu, gdyby ludzie byli życzliwi, nie byłoby wojen, nie byłoby konfliktów czy agresji.
Ewa Szczęch, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Departamencie Edukacji UMW

Odniosła się również do minionego dnia (20 listopada), kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, najważniejszy dzień dla UNICEF-u. Z tej okazji w wielu placówkach oświatowych we Wrocławiu odbyły się występy artystyczne, pogadanki o prawach dziecka, a nawet przekazanie władzy szkolnej uczniom. 

– Żeby domagać się praw, trzeba te prawa znać. Warto sobie o nich przypominać, rozmawiać i wiedzieć, co za nimi stoi – dodała dzisiaj Ewa Szczęch. 

Galeria zdjęć

Potrzebna jest życzliwość

Podczas wydarzenia w Centrum Kreatywności „Talent” z okazji Dnia Życzliwości głos zabrała także Anna Yaremchuk, koordynatorka Centrów Nauki Zdalnej, która podkreśliła ogromne znaczenie pomocy, jaką niósł jej rodakom UNICEF, m.in. w obszarach opieki zdrowotnej, żywienia, edukacji i nie tylko. 

Warto też przypomnieć, że Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia i dr Rashed Mustafa Sarwar – koordynator UNICEF-u ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce, w czerwcu 2022 podpisali memorandum, na mocy którego Wrocław otrzymał 42 mln 177 tys. zł na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy, przebywającymi w Polsce.

– UNICEF pomaga dzieciom nie tylko z Ukrainy, ale i z całego świata. Pomaga przywrócić utracone dzieciństwo – zauważyła Anna Yaremchuk. 

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl