4. Mistrzowie samorządu - nowe studia w Krakowie i we Wrocławiu

Nowe studia to nie tylko okazja na poszerzenie wiedzy, ale i okazja na zdobycie uprawnień do zasiadania w radach nadzorczych. Studia MBA dla samorządowców firmuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ale zajęcia zaplanowano także we Wrocławiu

Master of Business Administration in Community Management to nowy kierunek Krakowskiej Szkoły Biznesu przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Łączy teorię zarządzania samorządem oraz praktyczną wiedzę związaną z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do problemów.

Krakowska Szkoła Biznesu od 30 lat prowadzi studia podyplomowe oraz programy MBA. Jej partnerami są m.in. St. Gallen Business School ze Szwajcarii, Ecole de Management de Normandie z Francji, Clark University oraz Grand Valley StateUniversity z USA.

- Od lat organizujemy programy MBA na kilku poziomach i dla różnych branż. Mamy duże doświadczenie we współpracy z polskimi samorządami i ofertę dla nich na studiach podyplomowych. Organizacja studiów MBA dedykowana samorządom to jednak nowość - mówi prof. Piotr Buła.

Wkładowcami: politycy, samorządowcy, specjaliści

MBA in Community Management to konsorcjum uniwersytetu oraz profesjonalistów z mediów i biznesu przez lata blisko pracujących z samorządem. Wykładowcami będą teoretycy i praktycy samorządu. – Naszym celem było, aby absolwenci z jednej strony dostali dużo nowej wiedzy, a z drugiej poznali metody rozwiązywania konkretnych problemów w zarządzaniu samorządem i spółkami komunalnymi - zaznacza dr Krzysztof Głuc, który pilotuje realizację programu.

Wykładowcami będą naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy (m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jerzy Hausner), osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw (m.in. Mateusz Zmyślony). Będą też wykładowcy z  innych organizacji.

Prof. Andrzej Sztando, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, poprowadzi zajęcia zatytułowane „Zarządzanie strategiczne” i „Strategiczne projekty, które zmieniły miasto, region”. Wykładowca akademicki podkreśla: - To pierwsze i jedno z nielicznych na świecie innowacyjne, praktyczne, inspirujące i profesjonalne MBA dla władz samorządowych.

Nad programem MBA in Community Management pracował m.in. prof. Paweł Kowal, wieloletni poseł, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. - Dajemy unikalną okazję, by uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się u źródła skąd biorą się sukcesy polskich samorządów – mówi prof. Kowal. - Dlatego przygotowaliśmy specjalny program, zaprosiliśmy do współpracy ekspertów i stwarzamy okazję, by uczyć się pracy w samorządzie.

Zajęcia zaplanowano w dwóch grupach, we Wrocławiu i w Krakowie. Jeszcze trwa nabór do nich.

Studia ruszają w październiku i trwają dwa semestry. Będą zorganizowane w formie dwudniowych zjazdów weekendowych.

Absolwenci nabędą uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.

Szczegółowe informacje: www.ksb.biz.pl.

Ksb/w