Miasto i uczelnie zapraszają Ukraińców na studia do Wrocławia

Wrocławska akcja Study in Wrocław podczas letnich targów edukacyjnych we Lwowie

Aż dziewięć ukraińskich miast odwiedzą przedstawiciele Wrocławia i szkół wyższych. Od piątku 8 listopada o warunkach nauki w stolicy Dolnego Śląska opowiadają młodym ludziom podczas Międzynarodowych Targów Edukacyjnych w Charkowie.

W tym samym czasie stoisko z logo Study in Wroclaw można znaleźć na IX Targach Edukacyjnych „Studia zagranicą – 2019” w Kozak Palac w Zaporożu. Obie imprezy potrwają do soboty 10 listopada.

W Charkowie wrocławianie zostaną dłużej. O tym, na jakich zasadach można studiować we Wrocławiu, będą opowiadali podczas serii spotkań i prezentacji na tamtejszych uniwersytetach. Ta część akcji jest wspierana przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

NAWA jest organizatorem także serii spotkań w Żytomierzu, Winnicy i Czerkasach. Tam w ramach kampanii promocyjnej „Ready, Study, GO! Poland” wrocławianie także będą namawiać młodych Ukraińców (i ich rodziców), aby na miejsce do studiowania wybrali stolicę Dolnego Śląska.

Od Charkowa po Lwów

Do końca listopada przedstawiciele projektu Study in Wrocław oraz wrocławskich szkół wyższych odwiedzą także Lwów, Zaporoże, Dniepr, Połtawę, Kijów.

Osoby zainteresowane studiami w Polsce mają szanse na indywidualne konsultacje z przedstawicielami uczelni, uzyskują m.in. informacje o warunkach, jakie trzeba spełniać żeby się dostać na bezpłatne studia oraz o dokumentach i wymaganiach językowych.

Listopadowa akcja promocyjna jest kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach projektu Study in Wrocław, który firmuje Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.