3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Matura z języka polskiego za nami. Jak poszło uczniom? Zobaczcie, co nam powiedzieli! [WIDEO, ZDJĘCIA]
Uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu przed maturą z j. polskiego fot. Tomasz Hołod

W czwartek, 4 maja, uczniowie napisali maturę z j. polskiego. Odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące nr VII, przy ul. Kruczej we Wrocławiu, aby spytać uczniów, jak im poszło na egzaminie. Było łatwo? Jakie tematy mieli do wyboru? Zobaczcie, co nam powiedzieli!

Matura z j. polskiego – jak poszło uczniom?

Rozpoczęły się matury! Spośród ponad 7 tys. wrocławskich maturzystów ponad 6 tys. zdawać będzie ją po raz pierwszy. Poprawiać niezdany egzamin zamierza 560 osób, natomiast o lepszą ocenę na świadectwie maturalnym starać się będzie ponad 600 absolwentów szkół. Na początek zmierzą się z egzaminami pisemnymi z języka polskiego, języka obcego i matematyki.

Zobaczcie zdjęcia uczniów z VII LO przed egzaminem z j. polskiego!

Po egzaminie ponownie odwiedziliśmy (tym razem z kamerą) Liceum Ogólnokształcące nr VII, przy ul. Kruczej we Wrocławiu, aby poznać opinie uczniów! Zobaczcie, jak im poszło na pierwszym egzaminie (z j. polskiego). Było łatwo?

– Zadania były łatwiejsze niż myślałem, więc mam nadzieję, że będzie dobrze – powiedział nam jeden z uczniów.

– Gdy szłam rano na egzamin liczyłam na to, żeby było Wesele... i było Wesele! – zdradziła nam tegoroczna maturzystka.

Arkusz egzaminacyjny CKE z j. polskiego

W naszym poprzednim artykule sprawdzisz, jak Ci poszło na egzaminie z j. polskiego. Pokazujemy w nim arkusz z zadaniami oraz harmonogram matur.

Czytaj więcej: Arkusz egzaminacyjny i harmonogram matur 2023