wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Awans generalski komendanta straży pożarnej

Decyzję o mianowaniu brygadiera Marka Hajduka na stopień generalski podjął prezydent Andrzej Duda. Mianowanie zostało zaplanowano na 10 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Reklama

Brygadier Marek Hajduk w straży pożarnej służy od 1998 r. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Służył w jednostkach straży pożarnej w Wałbrzychu, Kłodzku, Nowej Rudzie, Dzierżoniowie, a od 2016 r. w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Od lutego 2024 r. zajmuje stanowisko komendanta wojewódzkiego.

Na stopień nadbrygadiera (w Państwowej Straży Pożarnej to stopień generalski) został mianowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama