4. Mamy to z WBO! [BIULETYN]
Wizualizacja podwórka zrealizowanego z WBO Wiz. Wrocławskie Mieszkania
Wizualizacja podwórka zrealizowanego z WBO

Nowe parki i place zabaw, zielone skwery, oświetlone podwórka, trasy dla spacerowiczów i rowerzystów i kolejne nasadzenia roślin – to inwestycje Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, które miasto planuje zakończyć w tym roku. Będzie ich kilkanaście. Zobaczcie, na których osiedlach powstaną. Podsumowaliśmy też, ile łącznie kosztowały projekty od początku działania WBO – to blisko 258 mln zł!

Biuletyn miejski wroclaw_pl Nr10 171 2024.pdf from Wroclaw

Ruszył też Wrocławski Rower Miejski, a Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na utrzymanie blisko 1200 drzew i 37 tysięcy krzewów, coraz bliżej jest też otwarcie aquaparku na Zakrzwonie. Po prostu wiosna pełna parą!

Wiosenno-letni sezon roweru miejskiego

1 marca rusza po sezonie zimowym Wrocławski Rower Miejski. 2400 odświeżonych rowerów czeka na 230 stacjach w całym mieście. W sezonie wiosenno-letnim do dyspozycji wrocławian będzie: 2300 rowerów standardowych, 100 rowerów elektrycznych i 34 rowery niestandardowe, wśród nich cargo, handbike czy tandemy.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego z jednośladami Tomasz Hołod
Stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego z jednośladami

Chcesz założyć start-up? Oni wiedzą, jak pomóc

Fundacja Startup Poland organizuje 10 spotkań warsztatowych z okazji 10. edycji raportu o działalności start-upów. Pierwsze odbyło się we Wrocławiu, który jest liderem rankingu. Wnioski? Komunikacja i wsparcie są najważniejsze.

Czytaj na s. 5

Powiększ obraz: Uczestnicy pierwszych warsztatów Fundacji Startup Poland, które odbyły się 28.02 br. we Wrocławiu Marek Księżarek

Otwarcie aquaparku na Zakrzowie coraz bliżej

Na wrocławskim Zakrzowie przy ul. Wilanowskiej trwa budowa kolejnego miniaquaparku. Obecnie prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych. Wewnątrz budynku ustawiane są parametry wody oraz trwają prace dotyczące technologii basenowej.

Czytaj na s. 7

Powiększ obraz: Na basenie w Zakrzowie będą 3 baseny wewnętrzne, fitness i saunarium, a także sezonowy basen zewnętrzny Aquapark Wrocław

Zlecenie za milion... oczek dla kolekcjonera z Teksasu

Dwa misie szydełkowane z wełny merino. Pierwszy ma metr, drugi dwa metry wzrostu. Zamarzył o nich kolekcjoner z Teksasu, a życzenie spełniła wrocławianka Katarzyna Przybysz-Gaworska, założycielka marki La Czapa Kabra. Zużyła do tego około 220 motków w 20 kolorach. I marzy, by takich wyzwań było więcej.

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: Katarzyna Przybysz-Gaworska podczas tworzenia figury Archiwum prywatne
Katarzyna Przybysz-Gaworska podczas tworzenia figury

Głód zielonych terenów zaspokojony

Powstający właśnie Muchoborski Zakątek Przygody i park kieszonkowy przy Kunickiego to tylko dwa przykłady tego, że Muchobór Wielki zmienia się w dużej mierze dzięki aktywności swoich mieszkańców. Co jeszcze słychać na osiedlu?

Czytaj na s. 14-15

„Chłopi” jak żywi: zobacz kadry z filmu

Niezwykła malarska animacja „Chłopów” Doroty Kobieli Welchman i Hugh Welchmana skradła serca widzów. W Pałacu Królewskim można przedłużyć sobie seans i obejrzeć obrazy-klatki filmowe z kinowego przeboju. Wisienką na torcie są gwasze zakochanej w ludowej sztuce Zofii Stryjeńskiej. Potrwa do 2.06.

Czytaj na s. 18

Powiększ obraz: Wystawa malarskich kadrów z filmu "Chłopi" w Muzeum Miejskim Wrocławia Magdalena Pasiewicz
Wystawa malarskich kadrów z filmu "Chłopi" w Muzeum Miejskim Wrocławia

Centrum Kibiców Śląska Wrocław otwarte

W pierwszy wtorek marca Centrum Kibiców Śląska Wrocław zostało uroczyście otwarte. To nowe miejsce na mapie naszego miasta, zlokalizowane przy ul. Piłsudskiego 44, które łączy funkcję nowoczesnego sklepu z miejscem spotkań fanów WKS-u.

Czytaj na s. 19

Powiększ obraz: Otwarcie Centrum Kibiców Śląska,  5.03.2024 Marek Księżarek
Otwarcie Centrum Kibiców Śląska, 5.03.2024

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

LEŚNICA: Ale odjazd! Perełki starego taboru kolejowego

Uwielbiasz stare pociągi? Jeśli tak, to nie może cię zabraknąć 17 marca na stacji kolejowej Wrocław Leśnica. Klub Sympatyków Kolei zaprezentuje tu perełki starego taboru kolejowego. Wstęp wolny!

JAGODNO: Horrory, na których będziesz płakać ze śmiechu

Zagmatwane fabuły, kiepsko zrobione efekty specjalne, a czasem przebłyski geniuszu – w każdy ostatni czwartek miesiąca w ramach cyklu „Napisy Końcowe Horror Show” w bibliotece przy ul. Grapowa 1 zobaczysz stare horrory i uśmiejesz się do łez.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym numerze biuletynu

• Wrocław w rankingu lepszy niż Zurych
  • Zapisz się na Szkolną Konferencję Klimatyczną