4. TOP 6. Tanie loty na ferie z Wrocławia już od 100 zł
Samolot na lotnisku we Wrocławiu, w kółku ludzie biegną po plaży, zdjęcie ilustracyjune Tomasz Hołod / shutterstock

Nie lubicie mrozu i niskich temperatur? Zamiast nart, wolicie kąpielówki? Jest na to sposób! Ferie na południu Europy lotem z wrocławskiego lotniska. Zobaczcie aktualne okazje last minute.

Bezpośrednie tanie loty z Wrocławia. Dokąd z Wrocławia można polecieć za niewiele ponad 100 złotych?

Port Lotniczy Wrocław oferuje bardzo atrakcyjne propozycje lotów skierowane do łowców okazji last minute. Z Dolnego Śląska już za niewiele ponad 100 zł można udać się do kilku popularnych miejsc na południu Europy.
Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego we Wrocławiu.

W galerii zdjęć zobaczcie bogatą ofertą niskobudżetowych połączeń z wrocławskiego lotniska i ceny biletów (w obie strony, ceny mogą ulec zmianie).

Tanie loty z wrocławskiego lotniska. Najtańsze oferty

Intensywne zwiedzanie Rzymu i Paryża albo błogi tydzień na wyspach Morza Śródziemnego - tanie połączenia z najpopularniejszymi miastami dają pełną swobodę wyboru podróżnym.

Tanie loty z Wrocławia na ferie. Wielkie okazje i atrakcyjne ceny

Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego we Wrocławiu podkreśla, że szeroki wachlarz lotów do Włoch to filar oferty Portu Lotniczego Wrocław. Rzym, Mediolan, Bolonia, Wenecja, Neapol i Palermo to najpopularniejsze miasta słonecznej Italii, która zimą przyciąga przyjazną temperaturą, ale przede wszystkich swoim niepowtarzalnym charakterem i różnorodnością.

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się oferta połączeń z Rzymem, do którego fani włoskiej kuchni i antycznej kultury mogą polecieć w obie strony już za mniej niż 300 zł przy okazji weekendu, a także w środku tygodnia.

Styczeń to idealny moment na krótki wypad do „Wiecznego Miasta”. Unikniemy w tym czasie tłumów, z których znana jest stolica Włoch. Rzym to jedno z najważniejszych centrów kulturowych na świecie, a jego niesamowity charakter czuć na każdym kroku. Bogactwo olśniewających antycznych budowli, a także obiektów sakralnych i fontann zaprojektowanych przez Michała Anioła czy Gianlorenzo Berniniego nadaje Rzymowi wyjątkowej aury, którą stolica Italii przyciąga turystów z całego świata.

- Rozwój siatki połączeń, tak żeby była jak najbardziej atrakcyjna dla wszystkich podróżujących z Wrocławia, jest dla nas jednym z priorytetów. Stale rosnąca liczba pasażerów w wyraźny sposób to potwierdza. Dla części z nich są to pierwsze dalsze podróże w życiu, dla pozostałych stały element podróżniczej rutyny, ale na pewno każdy znajdzie dla siebie kierunek, który spełni jego oczekiwania - dodaje Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

City break w rytmie fado. Tanie loty z Wrocławia na ferie

Porto i Lizbona na dobre zadomowiły się w rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław i stale cieszą się zainteresowaniem pasażerów. Wybitne wino i biało-niebieskie wzornictwo Azulejos w Porto, a także Most 25 kwietnia i wąskie, pełne uroku uliczki dzielnicy Alfama w Lizbonie to coś, obok czego żaden miłośnik południa Europy nie przejdzie obojętnie.

Przykładowe kierunki i ceny biletów (w obie strony) z Portu Lotniczego Wrocław (ceny mogą ulec zmianie).

- Porto i Lizbona mają szczególny atut. Siatka połączeń wrocławskiego lotniska umożliwia krótki, weekendowy wypad do Portugalii bez konieczności brania urlopu lub z wykorzystaniem jednego wolnego dnia. Wartym rozważenia jest także lot do Porto, a powrót z Lizbony lub odwrotnie, bowiem między tymi miastami bardzo łatwo przemieszczać się busami i pociągami o dowolnej porze dnia. Portugalia w obie strony to podróż, której koszt lotów nie powinien przekroczyć 400 złotych - wylicza Bartosz Wiśniewski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Ferie w mieście świateł. Tanie loty na ferie z Wrocławia

Na liście podróżniczych okazji znajdziemy również Paryż. Podobnie jak Rzym, stolica Francji może pochwalić się unikatową w skali świata obfitością oferty kulturalnej. Wieża Eiffla, słynny Luwr czy Łuk Triumfalny to tylko kilka pozycji na długiej liście miejsc do odwiedzenia w Paryżu. Niepowtarzalny klimat pełnej artystycznego ducha dzielnicy Montmartre jest czymś, czego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego we Wrocławiu dodaje, że realizowane przez Ryanair we wtorki, środy i soboty bezpośrednie połączenia z portem Paryż-Beauvais dają możliwość krótkiego wypadu, jednak francuska stolica nie jest miastem, które zobaczymy w jeden dzień.

Warto rozważyć dłuższą wizytę, by oprócz zwiedzania p miasta mieć także czas na skosztowanie wybitnych francuskich potraw i chwilę wytchnienia na Polach Elizejskich. Tym bardziej, że bilety lotnicze w obie strony można kupić za nawet niespełna 300 złotych.