wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Docenieni „Lodołamacze” z Wrocławia

Gala „Lodołamacze 2017”, fot. organizatorzy

Politechnika Wrocławska oraz Bartłomiej Skrzyński - rzecznik miasta Wrocławia do spraw niepełnosprawnych to tegoroczni zdobywcy „Lodołamaczy”. 

Reklama

„Lodołamacze” są przyznawane osobom prywatnym, firmom i organizacjom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie tych wszystkich , którzy pomagają w rozwiązywaniu problemów tych osób w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego, a także przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z ich zatrudnieniem. Tworzą też coraz lepsze warunki pracy i prowadzą dojrzałą politykę personalną, która jest otwarta na ich potrzeby.

Nagrody przyznawane są w 6 kategoriach – dziennikarz bez barier, zdrowa firma, przyjazna przestrzeń, otwarty rynek pracy, chronione zatrudnienie oraz instytucja „Lodołamacza”. W tym roku szczególnie doceniono Politechnikę Wrocławską, która zwyciężyła w kategorii instytucji, natomiast dziennikarzem bez barier został Bartłomiej Skrzyński – rzecznik miasta Wrocławia. Dodatkowo Politechnika Wrocławska została wyróżniona statuetką „Super Lodołamacza”.

Konkurs „Lodołamacze” jest przeprowadzany corocznie od 2006 r. W tym roku odbyła się już jego XII edycja. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Od 2007 r. Honorowy Patronat nad konkursem obejmuje Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Tegoroczna gala „Lodołamacze 2017” odbyła się 11 września w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz oraz wojewodowie i marszałkowie z Dolnego Śląska, woj. opolskiego, lubuskiego i śląskiego. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama