4. Kwesta listopadowa na schroniska św. Brata Alberta. Zgłoś się i zostań wolontariuszem [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu kwesta na rzecz podopiecznych wrocławskich schronisk św. Brata Alberta fot. materiały organizatorów / Cinema Albert Productions

Kwesta na rzecz podopiecznych wrocławskich schronisk św. Brata Alberta będzie prowadzona na trzech cmentarzach od 30 października do 1 listopada. Ty również możesz wziąć w niej udział! Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w zbiórce pieniędzy. Zobacz, jak można się zgłosić.

Kwesta na schroniska św. Brata Alberta

Kwestę listopadową organizuje się na wrocławskich cmentarzach corocznie od 1995 roku. Celem akcji jest pomoc osobom bezdomnym i najuboższym w okresie zimy.

W tym roku zbiórka pieniędzy odbędzie się 30 października, 31 października i 1 listopada na cmentarzach:

• Osobowickim (przy bramie głównej i bramie przy ul. Łużyckiej), w godz. od 10:00 do 16:00,
  • Grabiszyńskim, w godz. od 10:30 do 16:30,
  • Parafii Św. Rodziny na Sępolnie, w godz. od 10:00 do 16:00.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu prowadzi dwa schroniska i jedną noclegownię dla mężczyzn, schronisko dla kobiet i ogrzewalnię koedukacyjną.

Zostań wolontariuszem i pomóż potrzebującym

Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w zbiórce pieniędzy na cmentarzach. Chcesz pomóc? Wystarczy zgłosić się do koordynatorów kwesty:

• Marta Lech, tel. 570 363 144 lub e-mail: marta.lech(at)tpba.pl;
  • Filip Filipak, tel. 794 418 906.

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę, możesz również przekazać darowiznę na cele organizacji robiąc przelew online.