Kurs ma charakter interaktywny. Prowadzący i uczestnicy będą się komunikować za pomocą mikrofonów, kamerek internetowych, czatu oraz ankiet. Kursanci dowiedzą się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy, w sposób bezpieczny zarówno dla siebie, jak i osób poszkodowanych.
– Zakres kursu obejmuje sytuacje nagłe, które mogą przydarzyć się w domu, na ulicy, podczas wakacyjnego wyjazdu – mówi Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. – Omówione zostaną metody postępowania m.in. w przypadku utraty przytomności, napadu drgawek, udaru mózgu, bólu w klatce piersiowej, urazach, oparzeniach. Temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) został dodatkowo rozbudowany o zajęcia praktyczne – dodaje.
Do każdej osoby zapisanej na kurs, dzień przed zajęciami online, WCRS dostarczy zdezynfekowane fantomy treningowe. Dzięki temu uczestnicy będą mogli w trakcie kursu ćwiczyć RKO wraz z instruktorem, a następnie przez kilka dni trenować samemu w domu. Fantomy zostaną odebrane przez przedstawicieli WCRS w poniedziałek i zdezynfekowane, by mogły z nich korzystać kolejne osoby.
Kurs pierwszej pomocy online, źródło: WCRS
Zapisy
Kursy organizowane w ramach działań Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy odbywać się będą od 18 czerwca do 30 lipca 2020 r. w godz. 17.00 – 20.00.
Zapisać się na nie można wysyłając maila na adres [email protected]
Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu na kurs decydować będzie kolejność zgłoszeń.