wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa budowa tymczasowej przeprawy przy moście Żernickim

fot. ZDiUM Wrocław

Pod koniec września do użytku zostanie oddana tymczasowa konstrukcja obok mostu Żernickiego. Umożliwi ona przeprawę samochodową przez Ślęzę w czasie budowy nowego mostu.

Reklama

Umowa na przebudowę mostu Żernickiego została podpisana 5 czerwca 2017 roku z firmą Berger Bau Polska S.A.

Wrocławska spółka ma 16 miesięcy na wykonanie prac, w tym rozbiórkę istniejącego mostu, budowy tymczasowego oraz zupełnie nowej przeprawy. Wartość rprac to około 7 mln 222 tys. 992,47 zł.

Nowy most Żernicki będzie szerszy i dłuższy niż obecny. Ponadto, przeprawa będzie znajdowała się wyżej, w związku z czym konieczna jest przebudowa ulicy Żernickiej.

Wykonawca jest w trakcie prac nad przeprawą, z której będą korzystali kierowcy. Piesi oraz rowerzyści mogą poruszać się istniejącą kładką. Według planów most tymczasowy będzie gotowy pod koniec września, po wybudowaniu do niego dróg dojazdowych.

Most Żernicki to ważny element trasy między centrum miasta a osiedlem Żerniki, a przez ulicę Szczecińską łączy Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama