wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wybierzmy Wrocławiankę Roku - zgłoszenia do 4 listopada

Wrocławska Rada Kobiet zaprasza do udziału w konkursie na Wrocławiankę Roku. Kandydatki można zgłaszać do 4 listopada. Głównym celem akcji jest m.in. promowanie idei zaangażowania zawodowego i społecznego oraz przedstawienie pozytywnego przykładu działań kobiet oraz na rzecz kobiet.

Reklama

– Poprzez wyróżnienie „Wrocławianka Roku” chcemy dostrzec i docenić postawy oraz działania wrocławianek zaangażowanych w rozwój naszego miasta. Chcemy zachęcić inne kobiety do aktywności w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym, ponieważ promowanie takiej aktywności stawiamy sobie jako jeden z naszych celów. Przy okazji wręczenia wyróżnień będziemy chciały opowiedzieć indywidualne historie, a właściwie „herstorie” naszych laureatek, które – mamy nadzieję – staną się inspiracją dla innych, zarówno tych stojących na progu dorosłego życia, jak i tych już dojrzałych kobiet mówi Joanna Nyczak przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet i dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dla kogo tytuł?

Tytuł WROCŁAWIANKA ROKU przyznany zostanie w kategoriach:

  • Działalność równościowa,
  • Działalność społeczna i edukacyjna,
  • Działalność pro-ekologiczne,
  • Działalność naukowo-badawcza,
  • Działalność small biznes (mała przedsiębiorczość),
  • kategoria specjalna: Teraz młodość – siła młodości.

– Szczególnie chciałabym zwrócić uwagę na kategorię „Teraz młodość – siła młodości”. Wrocławianką roku może zostać bardzo młoda dziewczyna, która już aktywnie działa na rzecz społeczności, rozpoznaje potrzeby otoczenia i czyni niemożliwe. Zachęcamy do udziału w konkursie, aby można było poznać, wyróżnić i wesprzeć wspaniałe mieszkanki naszego miasta – dodaje Katarzyna Turkiewicz, członkini WRK.

Zgłoszenia

Swoje kandydatki mogą zgłaszać osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Czas nadsyłania zgłoszeń został wydłużony do 4 listopada. Zgłoszenia:

  • za pośrednictwem platformy ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, na adres: umwroclaw/SkrytkaESP); 
  • elektronicznie (skan podpisanego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: [email protected],
  • listownie na adres Organizatora: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, 50-032 Wrocław, ul. G. Zapolskiej 4 
  • osobiście, w kancelarii Urzędu Miejskiego Wrocławia, 50-032 Wrocław, ul. G. Zapolskiej 4, parter, sala nr 4, stanowiska nr 6 i 7 (wejście od ul. Bogusławskiego 8,10).

W każdym zgłoszeniu należy dopisać: „Wrocławianka Roku".

– Zależy nam, aby wpłynęło jak najwięcej kandydatur dziewczyn i kobiet działających lokalnie na rzecz innych. We Wrocławiu jest tyle wspaniałych aktywistek, które realizują ciekawe projekty dla społeczności lokalnie. Mamy nadzieję, że dzięki wyróżnieniu całe miasto pozna ich dokonania – dodaje Magdalena Rozwadowska z Wrocławskiej Rady Kobiet.

Jedno zgłoszenie może zawierać tylko jedną kandydaturę.

Regulamin

Wzór zgłoszenia

Uchwała w sprawie zmian w regulaminie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama