wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” dla młodych wrocławian

Laureaci Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” z 2013 roku

We wrocławskiej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” nagradzani są młodzi (w wieku od 10-19 lat) wrocławianie o największym sercu. W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedyncze osoby jak i grupy wolontariuszy. Zaproszeni są wszyscy, którzy poświęcają swój czas dla innych. Ich pracę warto docenić i pokazać innym. Termin składania zgłoszeń mija 18 stycznia.

Reklama

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy wolontariuszy. Liczy się każdy rodzaj pracy na rzecz kolegów, sąsiadów i innych potrzebujących – praca w hospicjum, opieka nad zwierzętami, współpraca z seniorami i przedszkolnymi dziećmi, zabawy sportowe dla dzieci i młodzieży, udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez instytucje i szkoły – każdy rodzaj pomocy jest ważny i potrzebny.

Konkurs Ośmiu Wspaniałych (w tym roku po raz 23.) pomysł warszawskiej fundacji „Świat na tak”. Organizatorem jego wrocławskiej edycji jest Urząd Miejski Wrocławia. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych postaw i działań oraz rozpowszechnianie wolontariatu dzieci i młodzieży. W pracach komitetu organizacyjnego i Jury konkursu uczestniczą przedstawiciele urzędu, kuratorium, szkół, domów kultury, organizacji pozarządowych, radnych.

Fragmenty regulaminu:

W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież. Dopuszczone są dwie formy zgłoszeń: indywidualne lub grupowe. W formie zgłoszeń indywidualnych uczestnicy dzielą się na kategorie wiekowe: 10-13 lat /szkoła podstawowa/ – zwana dalej „Ósemeczką” oraz 14-19 lat /szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna/ – zwana dalej „Ósemką” – kandydaci mogą uczestniczyć w eliminacjach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim.

Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemka” jest tytuł laureata. Najwyższym tytułem przyznawanym przez jury w kategorii wiekowej „Ósemeczka” jest tytuł nagrodzonego. Nagrodzeni otrzymują dyplomy oraz znaczki (medale) i dodatkowe nagrody materialne (bony, ksiązki)

Jury spośród kandydatów wybiera nie więcej niż 8 osób edycji lokalnej. Spośród laureatów edycji lokalnej jury nominuje reprezentanta do edycji ogólnopolskiej.

Warunki zgłoszenia grupowego: mogą być w obu kategoriach wiekowych, zgłoszenia rozpatrywane są tylko na szczeblu lokalnym, zgłoszenie grupy do Konkursu może być wielokrotne pod warunkiem rozwoju prowadzonej przez nią działalności, grupa nie może liczyć mniej niż 8 osób.

W Konkursie tylko jeden raz można być laureatem lokalnym i ogólnopolskim.

Informacje o konkursie

https://www.edu.wroclaw.pl/wps/portal/edu-dev/main22/news/konkurs_osmiu_wspanialych/#.WGzVhlPhCUk

Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy przesyłać do 18 stycznia do Departamentu Edukacji (Wydział Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych) ul. G. Zapolskiej 4, 50-032 Wrocław z dopiskiem „Ośmiu Wspaniałych” lub dostarczyć osobiście (ul. G. Zapolskiej 4, pok 439, w godz. 7.45-15.45)

Regulamin Konkursu

Wrocławski Kalendarz Konkursu

Formularz zgłoszenia indywidualnego

Formularz zgłoszenia grupowego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama