4. Historyczka Ewa Skrzywanek to nowa kuratorka oświaty
Ewa Skrzywanek odebrała nominację na stanowisko p.o. kuratora oświaty od wojewody dolnośląskiego Macieja Awiżenia Dolnośląski Urząd Wojewodzki we Wrocławiu, materiały prasowe

Ewa Skrzywanek, nauczycielka historii, konsultantka we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przejęła obowiązki Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Zastąpiła na tym stanowisku Romana Kowalczyka.

Ewa Skrzywanek odebrała nominację na Dolnośląską Kurator Oświaty. Obowiązki kuratora będzie pełniła do czasu rozstrzygnięcia konkursu na obsadę stanowiska. Nominację wręczył wojewoda Maciej Awiżeń.

Kurator nadzoruje funkcjonowaniem placówek edukacyjnych, przede wszystkim szkół, w całym województwie, kontroluje realizację programu nauczania, zajmuje się również tworzeniem i promocją programów wspierających rozwój edukacji w regionie. Kuratorium firmuje także organizację olimpiad i konkursów szkolnych.

Historyczka i promotorka wiedzy o świecie współczesnym

Nowa kuratorka oświaty z wykształcenia jest historyczką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się również w zakresie edukacji obywatelskiej, regionalnej i wielokulturowej. Prowadzi zajęcia i szkolenia dotyczące edukacji o Holokauście.

Jest inicjatorką wielu wydarzeń i akcji promujących wiedzę o Polsce i współczesnym świecie, m.in. współorganizowała Radosną Paradę Niepodległości z udziałem tysięcy uczniów wrocławskich szkół.