wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Historyczka Ewa Skrzywanek to nowa kuratorka oświaty
Ewa Skrzywanek odebrała nominację na stanowisko p.o. kuratora oświaty od wojewody dolnośląskiego Macieja Awiżenia Dolnośląski Urząd Wojewodzki we Wrocławiu, materiały prasowe
Ewa Skrzywanek odebrała nominację na stanowisko p.o. kuratora oświaty od wojewody dolnośląskiego Macieja Awiżenia

Ewa Skrzywanek, nauczycielka historii, konsultantka we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przejęła obowiązki Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Zastąpiła na tym stanowisku Romana Kowalczyka.

Reklama

Ewa Skrzywanek odebrała nominację na Dolnośląską Kurator Oświaty. Obowiązki kuratora będzie pełniła do czasu rozstrzygnięcia konkursu na obsadę stanowiska. Nominację wręczył wojewoda Maciej Awiżeń.

Kurator nadzoruje funkcjonowaniem placówek edukacyjnych, przede wszystkim szkół, w całym województwie, kontroluje realizację programu nauczania, zajmuje się również tworzeniem i promocją programów wspierających rozwój edukacji w regionie. Kuratorium firmuje także organizację olimpiad i konkursów szkolnych.

Historyczka i promotorka wiedzy o świecie współczesnym

Nowa kuratorka oświaty z wykształcenia jest historyczką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się również w zakresie edukacji obywatelskiej, regionalnej i wielokulturowej. Prowadzi zajęcia i szkolenia dotyczące edukacji o Holokauście.

Jest inicjatorką wielu wydarzeń i akcji promujących wiedzę o Polsce i współczesnym świecie, m.in. współorganizowała Radosną Paradę Niepodległości z udziałem tysięcy uczniów wrocławskich szkół.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl