4. Żłobek przy ul. Krowiej już gotowy. Kiedy otwarcie? [WIDEO]

Setka maluchów znajdzie miejsce w odnowionym żłobku przy ul. Krowiej we Wrocławiu. Kapitalny remont budynku już się zakończył. Obecnie trwa proces rekrutacyjny. Sprawdź, kiedy ogłoszone zostaną wyniki i poznaj datę otwarcia placówki.

Prace inwestycyjne w placówce przy ul. Krowiej objęły zarówno pomieszczenia wewnętrzne, dach i elewację, jak i teren wokół budynku.

Czytaj też: Nowa szkoła na Maślicach. Tak będzie wyglądała

Dla komfortu i bezpieczeństwa dzieci

Wewnątrz placówki przebudowano m.in. pomieszczenia trzech grup żłobkowych, przedsionek, pralnię z prasowalnią, toalety, wymieniono wszystkie drzwi i okna. Wykonana została także termomodernizacja dachu i elewacji oraz przygotowane zostało osobne miejsce pod wózkownię.

– Do nowego żłobka przyjmiemy 100 dzieci, w trzech grupach wiekowych – od 20 tygodnia życia do 3 lat. W placówce zatrudnionych jest łącznie 24 osoby, w tym 15 opiekunek – mówi Iwona Bugajska, dyrektor Wrocławskiego Zespołu Żłobków.

Dużo zmieniło się również na zewnątrz placówki. Na nowo zagospodarowany został plac zabaw, jest też więcej zieleni.

– Dopinamy wszystko na ostatni guzik przed przyjęciem dzieci. Zrobimy wszystko, by maluchy czuły się u nas dobrze i bezpiecznie – zapewnia Marta Staszewska, kierownik żłobka nr 6 przy ul. Krowiej.

Cała inwestycja, którą nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich, to koszt ok. 2,9 mln zł.

Czytaj także: Oficjalne otwarcie ZSP nr 5 przy ul. Osobowickiej

Rekrutacja do żłobka trwa

Obecnie trwa rekrutacja do placówki na Starym Mieście, której wyniki ogłoszone zostaną 15 października. Otwarcie placówki 2 listopada br.