wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Katarzyna Szymczak – Pomianowska nową dyrektor „zielonego” departamentu

Katarzyna Szymczak-Pomianowska, nowa dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, fot. UM Wrocław

Katarzyna Szymczak – Pomianowska jest nową dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju we wrocławskim Urzędzie Miasta. Do tej pory pełniła funkcję zastępcy dyrektora miejskiego Biura ds. Partycypacji Społecznej.

Reklama

Nową dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju przedstawiła Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia, która zwróciła uwagę na doświadczenie Katarzyna Szymczak – Pomianowskiej. – Ważny jest dla nas aspekt partycypacyjny, kontakt z mieszkańcami Wrocławia przy podejmowaniu decyzji, które bezpośrednio ich dotyczą – mówi wiceprezydent Magdalena Piasecka.

Biuro ds. Partycpacji Społecznej, gdzie do niedawna funkcję zastępcy dyrektora pełniła Katarzyna Szymczak – Pomianowska, koordynuje m.in. realizację projektów w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Szymczak – Pomianowska podkreśliła, że będzie liczyła się z opiniami mieszkańców. – Zależy mi na ich zaangażowaniu oraz dobrej komunikacji, obiegu informacji i współpracy z wrocławianami. Zadbam, aby w procesie dążenia do celów, które kojarzą się z „zielonym miastem”, zarówno zadań inwestycyjnych, jak i mniejszych projektów, mieszkańcy brali aktywny udział.

Jest już pierwsza inicjatywa o takim charakterze. Magdalena Piasecka zapowiedziała, że trwają przygotowania do powołania rady społecznej ds. parku Grabiszyńskiego.

Nowa dyrektor mówiła już o pierwszych ustaleniach z władzami Wrocławia. – Dochody jakie przyniesie tegoroczna akcja „Rozlicz PIT we Wrocławiu”, zostaną przekazane na działania dotyczące poprawy jakości powietrza. W ubiegłym roku ta suma wynosiła ok. pięć mln złotych – mówi dyrektor Katarzyna Szymczak – Pomianowska.

Katarzyna Szymczak – Pomianowska w fotelu dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju zastąpiła Agnieszkę Cybulską-Małychę, która przed dwoma tygodniami zrezygnowała z funkcji. Tego samego dnia rezygnację złożył także Krzysztof Działa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama