wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Karty podarunkowe Biedronki dla uchodźców we Wrocławiu. Dla kogo i jak je otrzymać

Karty podarunkowe Biedronki dla uchodźców we Wrocławiu. Dla kogo i jak je otrzymać

Maciej Wołodko,

Karta Biedronki "Witamy i pomagamy" przeznaczona dla uchodźców z Ukrainy fot. Fundacja Biedronki
Karta Biedronki "Witamy i pomagamy" przeznaczona dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 czerwca 2022 w punkcie przy ul. Katedralnej 7 Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wydaje uchodźcom karty podarunkowe z Biedronki. 3400 kart o łącznej wartości 170 tysięcy złotych ufundowane zostało ze zbiórek wśród wiernych oraz środków przekazanych przez firmę Deerfos i przez Caritas Polska. Kto może otrzymać kartę podarunkową z Biedronki i jak się o nie starać.

Reklama

Karty Biedronki dla uchodźców w Caritas – obowiązuje rejestracja telefoniczna

Co ważne – aby uniknąć kolejek, we wrocławskim punkcie przy ul. Katedralnej 7 przyjmowane będą wyłącznie osoby, które umówią się na wizytę telefonicznie pod numerem 511 507 287.

Dzwonić można od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Telefon odbierać będą siostry zakonne znające zarówno ukraiński język, jak i tamtejsze realia.

– Decyzję o przyznaniu ilości kart będą podejmowały każdorazowo siostry. I to słowo siostry jest niezwykle kluczowe, bo te nasze siostry mają doświadczenie. Jedna pracowała 23 lata w Ukrainie, można powiedzieć, że jest w jakimś sensie uchodźcą. Podobnie jak i siostra Antonina, która jest Ukrainką, zna te realia. Do tej naszej pomocy będzie dołożony ten moment rozmowy, pogłębionego wywiadu, który ma dwa zadania. Po pierwsze zweryfikowanie rzeczywistych potrzeb tych ludzi, a po drugie dania możliwości wypowiedzenia się. Wiemy, że często tego potrzebują – powiedział Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Karty Biedronki w Caritas – dla kogo?

Z kart podarunkowych mogą skorzystać uchodźcy którzy pojawili się w Polsce po 24 lutego.

Do wydania karty konieczne jest posiadanie przy sobie dokumentów. Paszportu na każdego z członków rodziny oraz nadanego numeru PESEL. W przypadku dzieci uznawane będą też akty urodzenia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl