4. Kąpieliska i baseny już czekają! Ochłodź się nad wodą [NOWY BIULETYN]
Kąpielisko Morskie Oko we Wrocławiu fot. Tomasz Hołod
Kąpielisko Morskie Oko we Wrocławiu

Lato nadchodzi wielkimi krokami – zatem czas na miejskie plażowanie na kąpieliskach czy odkrytych basenach. Jako pierwsze, 1 czerwca, po remoncie, zostało otwarte Morskie Oko, zaś 8 czerwca Glinianki i Pływalnia Letnia przy ul. Wejherowskiej. Jakie atrakcje czekają tam na mieszkańców? W tym numerze biuletynu zachęcamy także do odwiedzenia Kolejkowa, gdzie zobaczymy nową wystawę „Miasto z Piasku”. O czym jeszcze informujemy?

biuletyn-wroclaw-pl-Nr 22-135-2023.pdf from Wroclaw

Już 17 czerwca biegacze opanują Wrocław. O godz. 22 ze Stadionu Olimpijskiego wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 9. Nocny Wrocław Półmaraton. Warto wcześniej sprawdzić zmiany w komunikacji. Zapowiadamy także prace na torach w ulicy Legnickiej, które rozpoczynają się 18 czerwca. Od tego czasu do września będą obowiązywały objazdy komunikacji miejskiej.

Kolejkowo zbudowało miasto z piasku na wakacje

Kolejkowo we Wrocławiu otwiera letnią wystawę czasową „Miasto z Piasku”. Budowle i zamki z piasku, ogromny piaskowy smok, „kolejkowiczanie” budujący świat z przedmiotów pozostawionych na plaży – stworzone z ponad 10 ton piasku miasto czeka na odwiedzających od środy, 14 czerwca.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Stworzone z ponad 10 ton piasku miasto czeka na odwiedzających od 14 czerwca mat. prasowe
Stworzone z ponad 10 ton piasku miasto czeka na odwiedzających od 14 czerwca

Legnicka bez tramwajów do września

Bardzo ważne i największe w tym roku – tak MPK określa prace na torach w ulicy Legnickiej: budowę torowiska od Zachodniej do Niedźwiedziej, remont odcinka obok zajezdni Popowice, a także rozjazdu w ulicę Milenijną. Zobacz terminy i objazdy.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Mapa objazdów tramwajowych www.wroclaw.pl
Mapa objazdów tramwajowych

Eko znaczy rodzinnie, aktywnie i przyjemnie!

Współtworzenie muralu z morświnem w roli głównej, Muzeum Starych Sprzętów stworzone z potencjalnych rupieci oddanych przez mieszkańców, budowa karmników dla ptaków oraz ekozabawek – to tylko wierzchołek z góry atrakcji, które zauważymy na Ekopikniku Rodzinnym. Poprowadzi go aktorka Grażyna Wolszczak.

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: Podczas Ekopikniku dzieci będą mogły wziąć udział w wielu warsztatach fot. Grzegorz Rajter
Podczas Ekopikniku dzieci będą mogły wziąć udział w wielu warsztatach

Ochłodź się nad wodą! Kąpieliska już otwarte

Do letniego sezonu wrocławskie kąpieliska zostały odpowiednio przygotowane, tak żeby mieszkańcy mogli z przyjemnością wypoczywać nad wodą. Zadbano również o strefy gastro, by po kąpieli można było coś wrzucić na ząb.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Dużą popularnością wśród dzieci cieszy się zjeżdżalnia na Pływalni Letniej Orbita fot. Tomasz Hołod

Święto Podwórka Neonów 16-18 czerwca

Koncerty, wystawy, slam poetycki i pchli targ. Tak będziemy świętować w czerwcowy weekend na ul. Ruskiej 46, gdzie swój dom i drugie życie znalazły stare wrocławskie neony. Wydarzenia przygotowują artyści i działacze, którzy mają tu swoje pracownie.

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: Podwórko z neonami przy ul. Ruskiej 46 fot. Tomasz Hołod
Podwórko z neonami przy ul. Ruskiej 46

Uwaga! Biegacze opanują nocą Wrocław

10 tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów Europy i świata wybiegnie w trasę, by po zmroku przemierzyć ulice Wrocławia. 17 czerwca o godz. 22 ze Stadionu Olimpijskiego wyruszy jeden z największych biegów ulicznych w Polsce – 9. Nocny Wrocław Półmaraton.

Czytaj na s. 19

Powiększ obraz: W sobotę, 17 czerwca, o godz. 22 wystartuje ze Stadionu Olimpijskiego 9. Nocny Wrocław Półmaraton fot. Tomasz Hołod

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

HUBY: Dzikie w mieście – warsztaty we Wroclavii

Dzik jest dziki, ale czy zawsze zły? Co zrobić, gdy spotka się ranną sarnę? Zoo Wrocław i Wroclavia organizują warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat.

Czytaj na s. 13

SZCZEPIN: Statek piratów, drążki do kalisteniki i siłownia

Ziemowita, Dobra, Legnicka, Nabycińska – jeszcze w wakacje ma rozpocząć się tam budowa placu zabaw, na którym można będzie bawić się w piratów. W innym miejscu pojawią się też drążki do kalisteniki, a w kolejnym siłownia na świeżym powietrzu.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Wrocław wznawia unikatowy program
  • Zaszczep dziecko przeciw wirusowi HPV
  • Szukasz pracy? Przyjdź na targi
  • Nieopowiedziana historia Grunwaldu
  • Studenci ASP projektują infrastrukturę rowerową
  • Zabytkowa ulica Pawia doczeka się remontu
  • Po latach chudych zawsze przychodzą te lepsze
  • Od juniora do seniora, czyli rolki łączą pokolenia
  • Od miłości do zwierząt do nominacji do „Nike” 2023
  • 50 lat malucha! Zlot zabytkowych fiatów 126p