4. Z kamienicy spadł balkon. Miasto wyjaśnia okoliczności
Balkon runął w nocy z soboty na niedzielę z kamienicy przy ul. Traugutta 87, na zdjęciu widać odłamki na chodniku i elewację kamienicy po urwaniu się balkonu Facebook / Przedmieście Oławskie

Balkon urwał się i spadł z pierwszego piętra kamienicy przy ul. Traugutta 87 we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło przed godz. 2.00 w nocy z soboty na niedzielę (28/29 października). Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, nie ma ofiar. Trwa wyjaśnianie przyczyn runięcia płyty balkonowej. Spółka Wrocławskie Mieszkania jest w kontakcie z zarządcą budynku, który odpowiada za jego stan techniczny.

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu informuje, że w wyniku zdarzenia uszkodzony został samochód marki Volkswagen zaparkowany przy kamienicy przy Traugutta 87. Nikt nie doznał poważnych obrażeń, natomiast delikatnie ranny był przechodzień, który znalazł się w okolicy zdarzenia. Została mu udzielona pomoc medyczna, nie wymagał hospitalizacji.

Powiększ obraz: Balkon runął w nocy z soboty na niedzielę z kamienicy przy ul. Traugutta 87. Facebook / Przedmieście Oławskie
Balkon runął w nocy z soboty na niedzielę z kamienicy przy ul. Traugutta 87.

O runięciu balkonu powiadomiony został nadzór budowlany, a budynek przekazano zarządcy. Trwają czynności wyjaśniające.

Miasto sprawdza, jak doszło do zawalenia balkonu. "Za stan techniczny odpowiada zarządca"

Kamienica, w której doszło do zawalenia balkonu jest budynkiem wspólnotowym, w którym miasto ma udziały. Za jego stan techniczny odpowiada zarządca, którym jest firma „Zarządca sp. z o.o.”. Skontaktujemy się z zarządcą i sprawdzimy, dlaczego doszło do tej sytuacji.
Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań

– Monitorujemy i zabezpieczamy stan balkonów w naszych kamienicach. Dlatego sprawdzimy, czy zarządca podjął ostatnio uchwałę w sprawie remontu balkonów. Zarządca musi teraz zabezpieczyć teren, zlecić ekspertyzę stanu technicznego wszystkich balkonów w tej kamienicy i przygotować kalkulację remontu. Miasto, proporcjonalnie do swojego udziału, pokryje jego koszty – dodaje Galewska.

Balkony muszą być szczególnie zabezpieczane i - jak podkreślają rzeczniczka prasowa Wrocławskim Mieszkań - tam, gdzie jest to konieczne, takie działania są podejmowane.

– W najbliższym czasie spółka planuje wyremontować balkony w kamienicach przy ul. Krakowskiej 25, 27. Takie prace są również zlecane przy okazji remontów elewacji – informuje Katarzyna Galewska.