wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Jubileusz Wrocławskiego Centrum Integracji

Jubileusz 10-lecia WCI; fot. www.wroclaw.pl

W Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławia odbyła się uroczystość 10-lecia Wrocławskiego Centrum Integracji.

Reklama

– Cieszę się, że w tak licznym gronie przezywamy tę uroczystość. Szczególnie jest mi miło, że są z nami nasi uczestnicy. Bez nich nasza praca i praca wielu ludzi tutaj dzisiaj obecnych nie miałaby sensu – mówi Jadwiga Góralewicz, dyrektor WCI.

– To na czym nam we Wrocławiu zależy i do czego dążymy to uzyskać efekt synergii, aby łączyć się w różnych działaniach. Stąd cieszę się, że na dzisiejszej uroczystości jest tylu przedstawicieli różnych organizacji, urzędów, instytucji nie tylko z Wrocławia – dodał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. – Dziesięć lat, to relatywnie mało, ale spoglądając na to, co się udało przez ten czas zrobić, to jest to bardzo dużo – dodał.

Jacek Sutryk przekazał także list gratulacyjny, który wystosował Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Dzisiejszą uroczystość uświetniły występu chóru kameralnego „Ostinato” oraz uczestnicy Wrocławskiego Centrum Integracji.

Celem działania Wrocławskiego Centrum Integracji jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób, które znalazły się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Do osób takich należą m. in.: niepełnosprawni, uzależnieni, bezdomni, opuszczający zakłady karne czy też ofiary przemocy w rodzinie.
Wrocławskie Centrum Integracji powstało 1 stycznia 2016 r. w wyniku likwidacji Centrum Integracji Społecznej (na mocy Uchwały Nr XVIII/351/15 Rady Miejskiej Wrocławia z dn. 26.11.2015 r. w sprawie likwidacji samorządowego zakładu budżetowego o nazwie Centrum Integracji Społecznej w celu utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą Wrocławskie Centrum Integracji).

Centrum Integracji Społecznej zostało powołane przez prezydenta Rafała Dutkiewicza 15 listopada 2005 roku jako gospodarstwo pomocnicze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. W związku z likwidacją gospodarstw pomocniczych z dniem 31 grudnia 2010 r., Centrum Integracji Społecznej z dniem 1 stycznia 2011 r. zmieniło formę organizacyjno-prawną na samorządowy zakład budżetowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama