3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Wrocławska „Czwórka” świętowała dziś swoje 75 urodziny! [ZDJĘCIA]
Uroczystość 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr IV we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovsky
Uroczystość 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr IV we Wrocławiu

W piątek (6 października) odbyło się wyjątkowe wydarzenie – 75 urodziny powstania Liceum Ogólnokształcącego nr IV, przy ul. Świstackiego we Wrocławiu. Były życzenia, występy i wyróżnienia dla nauczycieli. Po uroczystości na dziedzińcu szkoły został również odsłonięty krasnal z krukiem na ramieniu. O tym, jak będzie się nazywał zadecydują już wkrótce uczniowie. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości!

75-lecie IV LO we Wrocławiu

Czwórka istnieje na edukacyjnej mapie Wrocławia już 75 lat! W piątek (6 października) rozpoczęło się wielkie świętowanie, które potrwa dwa dni.

Jest mi niezmiernie miło, że nasze zaproszenie na jubileusz 75-lecia przyjęło tak wiele gości. Czwórka ma się bardzo dobrze. Chyba nigdy wcześniej tak nie było i nie mówię tylko o obecnej bazie materialno-dydaktycznej, a o 70 wspaniałych nauczycielach, którzy tworzą wyjątkowy zespół i uważam, że jest to moje największe osiągnięcie w tej szkole.
Małgorzata Górny, dyrektorka IV LO

– Nasze działania dotyczące szerokiej promocji szkoły zaczynają przynosić efekty. Mówi się o nas coraz więcej i coraz lepiej. A co przed nami? Zmiany, bo to jest jedyna stała w życiu, a przede wszystkim w oświacie. Ale jestem przekonana, że czwórka sobie poradzi i wyjdzie z tego zwycięsko - o czym mam nadzieję, że przekonają się Państwo na kolejnych jubileuszach – dodaje dyrektor.

Podczas uroczystości prezydent Wrocławia wręczył wyróżnienia 5 nauczycielom. Wśród nich:

• Marek Kucharski – matematyki uczy w IV LO od 20 lat. Z zamiłowania muzyk, który od lat opiekuje się szkolnym zespołem muzycznym, poświęcając swój wolny czas i energię na szlifowanie młodych talentów.
  • Beata Kulik - nauczycielka - bibliotekarka, która stworzyła w szkolnej bibliotece multimedialne centrum kulturalne, promuje też czytelnictwo oraz prowadzi stronę internetową  szkoły. Była też koordynatorką Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W LO nr IV pracuje 35 lat!
  • Krzysztof Opolski - absolwent „czwórki”, który powrócił do niej jako pracownik administracji. Informatyk, który prowadził kursy, ucząc Grono Pedagogiczne, jak korzystać z komputerów i narzędzi informatycznych. Czasem da się nawet namówić na wspólne granie z zespołem muzycznym.
  • Krzysztof Strzelczyk - od 30 lat w IV LO uczy matematyki. Organizował obozy matematyczne z niemal całodobowym programem, ale także dodatkowe spotkania z uczniami w godzinach wolnych od pracy. Chętnie angażuje się także w rozrywkowe życie szkoły.
  • Dorota Żytkiewicz - polonistka, która od ponad 30 lat udowadnia uczniom, że warto być człowiekiem KULTURY. Przez lata dochowała się sporego grona laureatów i finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a także wielu innych konkursów.

Uczniowie Czwórki odnoszą sukcesy!

W okresie ostatnich trzech lat uczniowie zdobyli m.in.:

• tytuł II najlepszego mówcy w Polsce w II edycji Turnieju Debat Historycznych (2020);
  • tytuł finalisty IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (2020);
  • 1 miejsce w konkursie na Najlepszy Samorząd Uczniowski Wrocławia (2021);
  • tytuł laureata III wrocławskiej edycji samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych (2022);
  • 11 finalistów VIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii (2022);
  • 1 miejsce drużynowo, 1 miejsce w klasyfikacji końcowej dziewcząt i 3 miejsce w klasyfikacji końcowej chłopców w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej (2022).

Od 2003 roku Liceum Ogólnokształcące nr IV należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i jest organizatorem przedsięwzięć w ramach Festiwalu Sztuki Szkół Promujących Zdrowie. W szkole od wielu lat funkcjonuje również zespół muzyczny (obecna nazwa Kucharband), który prowadzi nauczyciel matematyki.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości 75. urodzin LO nr IV!