Jest zgoda miasta na imprezę masową, nie na głośne strzelanie [OŚWIADCZENIE]

Miasto wydało oświadczenie w sprawie imprezy 29 czerwca na Polach Marsowych.

- Organizator uzyskał pozytywne opinie Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia oraz Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego.

- Teren, na którym odbędzie się wydarzenie, należy do Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która wydzierżawiła organizatorowi Pola Marsowe na organizację imprezy masowej. Terenem nie zarządza Miasto.

- W związku ze spełnieniem wszystkich ustawowych wymogów dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego udzielił zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej. Przepisy nie pozwoliły na wydanie odmowy.

- Jednocześnie, bazując na ekspertyzie naukowej profesora Grzegorza Orłowskiego z Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN oraz opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, dyrektor Wydziału zakazał użycia podczas imprezy materiałów wybuchowych, których użycie może spowodować naruszenie przepisów środowiskowych. Ponadto, w trakcie trwania imprezy eksperci od akustyki z Politechniki Wrocławskiej wykonają pomiary natężenia emitowanego hałasu.

- Organizator został także poinformowany o konieczności przestrzegania przepisów prawa, które wiążą się z organizacją imprezy masowej.

- Organizatorowi wydarzenia przysługuje prawo odwołanie się od wydanej dziś decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.