4. Jesienna edycja Restaurant Week już wkrótce we Wrocławiu. Jak zarezerwować stolik?
Browar Stu Mostów przy ul. Świdnickiej mat. pras.
Browar Stu Mostów przy ul. Świdnickiej

Wystartowały rezerwacje na jesienną odsłonę Restaurant Week, która przebiega pod hasłem „Food Smells Good”. We Wrocławiu w wydarzeniu bierze udział 39 restauracji. Wśród nich m.in. Riso Bar, Forum Kulinarne, Pumo di Puglia czy Browar Stu Mostów. Kiedy rozpocznie się festiwal? Jak zarezerwować stolik? Zobaczcie szczegóły.

Jesienna edycja Restaurant Week już wkrótce

Czas na edycję, gdzie na pierwszym planie staje zmysł węchu. Słodkie nuty wanilii, zapach świeżej mięty, delikatna woń pieczonej ryby – każdy z tych aromatów ma swoją opowieść. I o tym właśnie będzie najbliższa edycja Restaurant Weeka – #FoodSmellsGood!

Znakomite restauracje, znane z wyjątkowej kuchni, przeniosą wszystkich gości zarówno w dalekie zakątki świata, gdzie aromaty przyprawiają o zawrót głowy, ale też do domów naszych babć i rodziców, dzięki którym zapach powoduje nostalgiczne powroty do najpiękniejszych momentów dzieciństwa. Koniecznie sprawdźcie menu tej edycji i przygotujcie się na najbardziej pachnącą edycję Festiwalu!
Marcin Wawrzeń, dyrektor Festiwalu

Festiwalowe menu obejmuje autorskie, trzydaniowe menu spoza karty. W ramach rezerwacji każdy gość otrzyma w prezencie festiwalowy koktajl. Do wyboru Martini Fiero & Kinley Tonic Water (dla osób pełnoletnich), wersja 0% Martini Vibrante & Kinley Tonic Water lub moktajl Kinley Elderflower Zero Cukru.

Które restauracje we Wrocławiu biorą udział?

Restaurant Week to festiwal popisowych menu w najlepszych restauracjach w Polsce. Do akcji włączyło się ich prawie 400, nie mogło zabraknąć również tych z Wrocławia! Jedną z restauracji w naszym mieście, którą szczególnie polecają w tej edycji organizatorzy jest Riso Bar (przy ul. Kuźniczej 10). Co przygotują dla gości?

– Zaskakujące w smaku i przepysznie aromatyczne festiwalowe menu oparto tu o risotto. Z kurkami i czarną truflą, na bazie pachnącego lasem grzybowego bulionu i chrupiących orzechów laskowych, bogato dopełnione parmezanem. Dla kochających owoce morza w wersji z krewetkami i cukinią na intensywnym, krewetkowym bulionie z chrupiącym chipsem z cukinii. A na dokładkę marynowane filety sardynek z peperoncino i hummus z grillowaną, czerwoną papryką, straciatellą di Bufala i oliwkami – zapowiadają organizatorzy.

Powiększ obraz: Riso Bar przy ul. Kuźniczej we Wrocławiu mat. pras.
Riso Bar przy ul. Kuźniczej we Wrocławiu

W wydarzeniu bierze udział 39 restauracji we Wrocławiu. Wśród nich m.in. Pumo di Puglia, Forum Kulinarne, ORZO, Dwór Polski czy Concordia Taste. Pełną listę restauracji oraz menu można przeczytać tutaj.

Kiedy rozpocznie się festiwal i jak zarezerwować stolik?

Jesienna odsłona Restaurant Week rozpocznie się 4 października i potrwa do 12 listopada. Rezerwacje stolików ruszyły 5 września. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na www.restaurantweek.pl i zalogować się na konto gościa lub zarejestrować nowe konto (założyć konto gościa), by sprawnie wybierać spośród wymarzonych restauracji. Wybierz miasto lub region, restaurację z trzydaniowym menu, dzień, godzinę i liczbę osób. Jeśli chcesz skosztować festiwalowego koktajlu - koniecznie zaznacz tę opcję dokonując rezerwacji. Następnie opłać swoją rezerwację. Po dokonaniu płatności, na adres, na który zostało założone konto gościa otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rezerwacji.
czytamy na stronie Restaurant Week

Cena za trzy festiwalowe dania oraz koktajl to 69 zł za osobę (a 79 zł za najlepsze stoliki prime time). Szczegóły na stronie Restaurant Week.