wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Wygrajcie podwójne zaproszenia do Kolejkowa [KONKURS]

Ta atrakcja to wakacyjny hit! Wygrajcie podwójne zaproszenia do Kolejkowa [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Z okazji wakacji 2024 mamy dla Was aż 10 podwójnych zaproszeń do Kolejkowa w Sky Tower. Aby je wygrać trzeba od wtorku 2 lipca od 13.00 do piątku 5 lipca do 13.00 wysłać do nas zgłoszenie i odpowiedzieć na konkursowe pytanie. Nagrody czekają!

Reklama

Kolejkowo – największa w Polsce makieta kolejowa

Tętniąca życiem wystawa odwzorowuje Dolny Śląsk i jego najciekawsze miejsca. Twórcy Kolejkowa z precyzją i dokładnością odtworzyli w Sky Tower rzeczywistość i życie miniaturowych mieszkańców. I to z każdej perspektyw - z powagą i z humorem.

Na ponad 900 mkw. powierzchni zbudowano najbardziej znane miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

510 m torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 242 budynki, w tym miniatury autentycznych budowli Dolnego Śląska i Wrocławia.

W sumie na 900 metrach kwadratowych zobaczymy ponad 3437 figurek ludzi i zwierząt, ponad dwieście samochodów – w tym radiowóz na sygnale, taksówki, wozy strażackie oraz 242 budynki i inne obiekty architektoniczne – wiadukty, tunele, wiatrak, wodospad, czy dom w budowie z pełną ekipą budowlańców, dźwigami i innymi sprzętem budowlanym.

Makietę tworzyło 20 modelarzy. Misterne prace trwały kilka lat. I trwają nadal – Kolejkowo ciągle się rozwija i powiększa i regularnie dodawane są nowe elementy makiety. Modelarze zanim rozpoczęli pracę nad każdą miniaturą przygotowywali dokumentację, fotografie, szkice i dokonywali specjalistycznych pomiarów.

Jak wygrać zaproszenia do Kolejkowa

Aby wygrać 10 podwójnych zaproszeń do Kolejkowa, trzeba od wtorku 2 lipca od 13.00 do piątku 5 lipca do 13.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy i napisać, gdzie znajduje się Kolejkowo? 

W formularzu podajemy imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu.

Wygrywa pięć pierwszych i pięć ostatnich zgłoszeń z poprawną odpowiedzią. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl