wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jak smakuje pakora i czy pasuje do niej trunek z rodzimych owoców? Sprawdź 8–11 czerwca na placu Nowy Targ
Kobieta z azjatyckimi rysami twarzy, ubrana w kuchenny fartuch przygotowuje potrawę. W tle tyłem odwróceni ludzie (zdjęcie ilustracyjne) Tomasz Hołod
Kobieta z azjatyckimi rysami twarzy, ubrana w kuchenny fartuch przygotowuje potrawę. W tle tyłem odwróceni ludzie (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy kulinarne imprezy: Festiwal Azjatycki, Festiwal Smaków Świata i Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych w jednym miejscu. Plac Nowy Targ przez cztery dni otoczą zapachy dań egzotycznych kultur.

Reklama

Od czwartku do niedzieli (8–11.06) na placu Nowy Targ staną stoiska, kuchnie i grille z potrawami z całego świata oraz rodzimymi wyrobami. W tym samym czasie odbędą się bowiem trzy kulinarne imprezy.

Festiwal Azjatycki

W ramach Festiwalu będzie można spróbować tradycyjnych azjatyckich potraw, street-foodowych przekąsek oraz słodkości z różnych regionów Azji.

Organizatorzy zapowiadają dymiące stragany z tajskim jedzeniem, japońskie sushi i indyjską pakorę. Będą też potrawy z Gruzji i Libanu.

Festiwal Smaków Świata

Wydarzenie na placu Nowy Targ to też okazja, aby skosztować smaków z innych regionów świata, nie tylko z Azji, ale też i innych kontynentów. Będzie można spróbować tradycyjnych potraw i poznać kulturę, której są efektem. Stoiska z pewnością pobudzą zmysły zapachu i smaku.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Na placu Nowy Targ swoje produkty wystawią też rodzimi twórcy trunków z owoców. Będą alkohole z chmielu, winogron, jabłek i wielu innych darów natury. Będzie można spróbować piwa, wina (z Polski i Europy), miody pitne i nalewki – i zwykle są to napoje niedostępne w sklepach.

Oprócz degustacji warto porozmawiać z wytwórcami, by poznać proces powstania różnych trunków.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl