4. Jak feriować we Wrocławiu, by nie zwariować z nudów? Sprawdź propozycje [NOWY BIULETYN]
Na zdjęciu uśmiechnięte dziecko trzymające w rękach niczym kapelusz makietę kopuły Hali Stulecia we Wrocławiu HALA STULECIA

Jak feriować we Wrocławiu, by nie zwariować z nudów? To wcale nie jest trudne, bo w drugim tygodniu ferii nadal jest w czym wybierać. Ogłaszamy, że już wiosną przez Popowice będą jeździć tramwaje dwóch nowych linii MPK: 18 i 19. Trzymamy kciuki za wrocławskiego Oldersa, który dostał się do finału muzycznego programu TV. I przedstawiamy kolejne z 48 wrocławskich osiedli: Kleczków.

biuletyn wroclaw.pl 6 (119)
W tym numerze biuletynu robimy przegląd wolnych miejsc na miejskich półkoloniach - bo ferie w mieście wcale nie muszą być nudne. Informujemy o dwóch nowych liniach tramwajowych: 18 i 19, które już wiosną pojawią się na Popowicach. Przedstawiamy wrocławianina, który dostał się do finału programu muzycznego The Voice Senior. Prezentujemy też 7. z 48 wrocławskich osiedli - Kleczków.

Nie sprzedawaj alkoholu mojemu dziecku

7 na 10 sklepów we Wrocławiu nie weryfikuje wieku młodych klientów kupujących alkohol. Dlatego Urząd Miejski Wrocławia rozpoczyna kampanię pod hasłem „Nie sprzedawaj alkoholu mojemu dziecku”. Jakie podjęto już działania, by temu zapobiec?

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Na zdjęciu strażniczka miejska nakleja na szybie sklepu naklejkę z napisem "Nie sprzedawaj alkoholu mojemu dziecku" Grzegorz Rajter

18 i 19 - dwie nowe linie tramwajowe przez Popowice

Uwaga, pasażerowie! Tramwaje przez Popowice pojadą już w maju tego roku. Po nowym torowisku będą jeździły dwie nowe linie: 18 i 19. Obie dojadą na Kozanów przez Szczepin i Popowice, ale każda z innej części miasta: 18 ze wschodu, a 19 z południa.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Na zdjęciu niebieski tramwaj z napisem "Przejazd techniczny" Tomasz Hołod
Na zdjęciu niebieski tramwaj z napisem "Przejazd techniczny"

Nauka przez zabawę w Przedszkolu 149

Dzieci z Przedszkola nr 149 Tęczowa Polanka przy ul. Obornickiej we Wrocławiu uczą się według programu „Dar zabawy”. Realizuje on założenia sprzed 200 lat niemieckiego pedagoga – Friedricha Froebla. Daje to maluchom mnóstwo zabawy i swobody, ale uczy też myślenia i samodzielności.

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: Dzieci z Przedszkola 149 Tęczowa Polanka przy ul. Obornickiej siedzą na dywanie nad ramkami z białymi kartkami WROCŁAW.TV

Ferie we Wrocławiu. Gdzie zostały wolne miejsca?

Szkolna przerwa zimowa już na półmetku, ale jeszcze można skorzystać z drugiego turnusu półkolonii: 20-24 lutego. Miejskie instytucje ciągle mają pojedyncze wolne miejsca. Zatem aquapark, Hydropolis, zoo czy karate? Warsztaty fotoarchiwistyczne czy komiksowe? A może Miasto Koni?

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Na zdjęciu chłopiec w pomarańczowym nakryciu głowy z kolorowymi planetami z papieru Hala Stulecia

Wrocławianin wyśpiewał finał „The Voice Senior”

W najbliższą sobotę, 18 lutego, czeka nas seniorskie starcie muzycznych tytanów. W finale popularnego programu muzycznego TVP2 „The Voice Senior” zobaczymy 67-letniego Mariana Tarnowskiego z wrocławskiego zespołu Oldersi, który reprezentuje drużynę Piotra Cugowskiego. Trzymamy kciuki!

Czytaj na s. 12

Powiększ obraz: Na zdjęciu 67-letni Marian Tarnowski z Wrocławia podczas występu w The Voice Senior 4 archiwum Mariana Tarnowskiego

Kleczków: plaża nad Odrą i zumba dla seniorów

Chcesz poczuć się jak na wczasach nad morzem, nie wyjeżdżając z Wrocławia? Gdy zrobi się cieplej, wpadnij na osiedle Kleczków, gdzie w tamtejszej marinie czeka na ciebie plaża z leżakami i poczekaj na zachód słońca. Co jeszcze słychać w tej części miasta?

Czytaj na s. 14-15

Powiększ obraz: Na zdjęciu leżak na plaży rzecznej nad Odrą - marina Kleczów Marina Kleczkow
Na zdjęciu leżak na plaży rzecznej nad Odrą - marina Kleczów

Sztuka heliografii w Muzeum Teatru

Kolekcja portretów artystów teatrów to okazja na przypomnienie sobie znakomitości wrocławskich scen i szansa na poznanie heliografii – XIX-wiecznej techniki fotograficznej. Autor zbioru – Michał Dudek, jest mistrzem w tej specjalności.

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: Podwójne zdjęcie wrocławskiej aktorki Małgorzaty Napiórkowskiej z wystawy Portrety Aktorów i Aktorek Michał Dudek

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

JAGODNO: Nowa przychodnia NFZ przy ul. Drabika 74

Ośrodek medyczny sieci NZOZ Twój Lekarz został otwarty 15 lutego i będzie świadczyć usługi w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej z refundacją NFZ. W planach sieci jest poszerzenie opieki o porady specjalistów.

Czytaj na s. 13

SZCZEPIN: Szach mat! Uczniowie zmierzą się w turnieju

Postawisz mata pani Joli? Przedszkole nr 99 przy ul. Inowrocławskiej po raz drugi organizuje turniej szachowy dla swoich absolwentów, którzy obecnie uczęszczają do klas I-IV szkół podstawowych. Rozgrywki potrwają kilka dni – od 21 do 24 lutego.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Niebieskie pączki na tłusty czwartek
  • Jak działa policyjna mapa zagrożeń?
  • Kto musi złożyć deklarację śmieciową, a kto nie?
  • Oddaj elektroodpady, recykling się opłaca
  • Ruszyła budowa hali tenisowej przy ul. Pułtuskiej
  • Remont na rondzie Reagana ma zacząć się wiosną
  • Na Brochowie od marca położna poprowadzi ciążę