wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na sportowo przeciwko rasizmowi

9. Turniej Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi, organizowany przez Fundację Dom Pokoju, Stowarzyszenie Tratwa, Ritę Baum  i Komisję Europejską w Polsce, odbył się w rekordowej obsadzie 29 drużyn. 

Reklama

Teamy, złożone z sąsiadów, obcokrajowców, którzy pracują i uczą się we Wrocławiu, urzędników miejskich, w tym informatyków z Centrum Usług Informatycznych czy piłkarskich półamatorów, stawiły się na turniej w wyśmienitych humorach i dobrze przygotowane kondycyjnie. W sobotę, 16 września, co prawda warunki atmosferyczne nie sprzyjały aktywności w plenerze, jednak uczestników Turnieju Piłki Nożnej Przeciwko Rasizmowi zupełnie to nie zrażało.

Stop mowie nienawiści, rasizmowi i ksenofobii

Sportowy duch walki zwyciężył i drużyny stanęły mężnie do rywalizacji. Ponieważ konkurencja była liczna, mecze odbywały się w dwóch lokalizacjach na Nadodrzu, czyli na boisku przy SP nr 93 na ul. Niemcewicza i na boisku szkolnym przy ul. Paulińskiej.

Wszystkim zależało też na tym, żeby pokazać się z jak najlepszej sportowej strony, ale i podkreślić, że gra toczy się w ramach sprzeciwu przeciwko rasizmowi i wszelkiej agresji. Sport powinien bowiem łączyć, a nie dzielić. Nie liczy się w nim ani kolor skóry, ani wyznanie. Ważne są natomiast zasady fair play i poszanowanie dla rywali.

 Od rana do wieczora...

...trwały zmagania piłkarzy z towarzyszeniem solidnego dopingu kibiców. Oprócz tych emocji na boisku i „trybunach” kibiców, w ciągu dnia można sie było posilic ciepłą zupą, wypić kawę i herbatę, a także uczestniczyć w licznych atrakcjach. Dla najmłodszych było malowanie buzi, organizowane przez MOPS, oraz gry rozwojowe. Stoisko przygotowało również Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, propagujące kampanię miejską „Stop Mowie Nienawiści (na specjalny adres e-mailowy – [email protected] – mieszkańcy Wrocławia mogą zgłaszać symbole mowy nienawiści znajdujące się w przestrzeni publicznej miasta). Dodatkowo, można było podpisać się pod Deklaracją Stop Mowie Nienawiści oraz napisać o powodach takiego sprzeciwu, a także wziąć udział w loterii powerbanków.

Puchar dla Węży...

...a dokładnie Suchych Węży Pustyni – drużyny, która przyjechała na turniej spod Trzebnicy i o godz.19.00 stanęła do meczu z Buenaventura Durruti. Trzecie miejsce w turnieju przypadło piłkarzom z teamu Błotniaki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama