4. Ile kosztuje Wrocław w 2023 roku? Kwoty robią wrażenie! Zobaczcie dane z cennika Wrocławia
Dzieci bawiące się na nowym placu zabaw Średniowieczny Wrocław w parku Tysiąclecia i jadące po torowisku tramwaje Tomasz Hołod

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie jednego dziecka w przedszkolu publicznym albo ucznia w szkole podstawowej? Ile trzeba zapłacić za przejazd 1 km tramwaju lub autobusu? Wreszcie jaki jest koszt budowy placu zabaw czy siłowni plenerowej? Odpowiedzi na te i inne pytania zebraliśmy w cenniku Wrocławia. Podajemy konkretne przykłady, ile i na co miasto wydaje pieniądze. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć, ile kosztuje Wrocław w 2023 roku!

Tegoroczne wydatki miasta zaplanowano na poziomie 6,4 mld zł. Najwięcej funduszy zostanie przeznaczonych na wrocławską oświatę i opiekę, komunikację zbiorową, rozbudowę i utrzymanie dróg publicznych oraz ochronę środowiska. Na co idą dokładnie Twoje pieniądze? Bez skomplikowanych tabel i wykresów znajdziecie te informacje w cenniku Wrocławia.

– Pieniądze z podatków są przeznaczane na nowe inwestycje, bieżące utrzymanie miejskiej infrastruktury i transportu miejskiego czy programy społeczne. To dzięki mieszkańcom miasto może się rozwijać i zmieniać na lepsze – podkreśla Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Ile kosztuje Wrocław? Sprawdź w galerii zdjęć!

Zobaczcie w naszej galerii zdjęć, ile kosztują różne elementy życia w mieście.

A więcej informacji znajdziecie na stronie Budżetu i Cennika Wrocławia 2023.

Powiększ obraz: <p>Ilustracja przedstawia wybrane koszty z cennika Wrocławia w 2023 r.</p> Biuletyn Wroclaw.pl
Ilustracja przedstawia wybrane koszty z cennika Wrocławia w 2023 r.