3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Rekrutacja do przedszkoli 2023/2024. I etap za nami. Pozostało blisko 1700 wolnych miejsc
Dzieci z Przedszkola nr 24 przy ul. Dębickiej we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovsky
Dzieci z Przedszkola nr 24 przy ul. Dębickiej we Wrocławiu

Dzisiaj (21 kwietnia) od godz. 14.00 można sprawdzić, czy dziecko zakwalifikowało się do wrocławskiego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych. Wyniki dostępne będą w systemie rekrutacyjnym lub bezpośrednio w placówce. W tym roku przygotowano ponad 6,5 tys. miejsc w 158 wrocławskich placówkach publicznych. Po pierwszym etapie rekrutacji pozostało blisko 1700 wolnych miejsc.

Zakończył się I etap rekrutacji do przedszkoli

Dzisiaj (21 kwietnia) od godz. 14.00 można sprawdzić, czy dziecko zakwalifikowało się do wrocławskiego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych. Wyniki dostępne będą w systemie rekrutacyjnym lub bezpośrednio w placówce.

W tym roku złożono 5790 wniosków na ponad 6500 miejsc w placówkach. Ponad 84% dzieci znalazły już miejsca w przedszkolach. Największym zainteresowaniem cieszyły się (jako placówka I wyboru dla 3-latków):

• Przedszkole nr 111 (ul. Skwerowa 14),
  • Przedszkole nr 56 (ul. Wałbrzyska 2A),
  • Przedszkole nr 149 (ul. Obornicka 21).

Rodzice, którzy nie będą chcieli skorzystać z przedszkola, do którego zakwalifikowało się ich dziecko, w dniach 24-25 kwietnia będą mogli złożyć rezygnację z miejsca. Ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych (w I etapie rekrutacji) zostanie ogłoszona 27 kwietnia 2023 r. o godz. 14.00.

Blisko 1700 wolnych miejsc

Dzieci, które nie zostały przyjęte do wybranego przedszkola lub nie skorzystają ze wskazanej przez urząd placówki, mogą wziąć udział w II etapie rekrutacji (uzupełniającym). Będzie on przebiegał na tych samych zasadach co etap I.

Pozostało nam dużo więcej wolnych miejsc niż osób, które nie zostały zakwalifikowane do żadnego przedszkola. Dlatego z pewnością każde dziecko znajdzie miejsce w miejskiej placówce.
Marcin Miedziński, zastępca dyrektora wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocław

Składanie wniosków w II etapie rekrutacji rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 14 czerwca. Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną 29 czerwca 2023 r.

Ponad 80% złożonych wniosków ze statusem Nasz Wrocław lub Nasz Wrocław MAX

W tegorocznej rekrutacji dużym zainteresowaniem cieszyło się nowe kryterium, czyli posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX – co dawało dodatkowo 50 pkt. Skorzystało z tego 62% osób.

W ten sposób miasto wspiera rodziców, którzy aktywnie biorą udział w kosztach utrzymania Wrocławia. Tzn. rozliczają podatek PIT i mają meldunek stały we Wrocławiu, co jest niezbędne, by posiadać aktywny status Nasz Wrocław MAX.
podkreśla Marcin Miedziński

– A po liczbie osób na stałe zameldowanych we Wrocławiu możemy m.in. jeszcze dokładniej oszacować niezbędną liczbę miejsc w placówkach oświatowych na terenie danego osiedla – zaznacza.

Natomiast blisko 20% osób złożyło wnioski z aktywnym statusem podatnika w programie Nasz Wrocław. Co oznacza, że za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu uzyskali 30 pkt. rekrutacyjnych. Więcej informacji na stronie dot. rekrutacji.