wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zagłosuj na Hydropolis w europejskim konkursie

Co dwa lata odbywa się konkurs European Copper in Architecture Awards, czyli Miedź w Architekturze, w którym nagradzane są europejskie projekty architektoniczne, mające elewacje, pokrycia dachowe lub inne elementy wykonane z miedzi lub jej stopów. Wśród tegorocznych finalistów znalazło się wrocławskie Hydropolis. 

Reklama

Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie z Wrocławia było jednym z 35 obiektów, które nominowane zostały do nagrody. W tym gronie znalazły się także budowle m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Austrii, Norwegii, Belgii czy Hiszpanii, a z Polski na listę trafiły też: Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie, terminal T4 oraz Sopot Centrum.

Tylko Wrocław

Do ścisłego finału konkursu jury zakwalifikowało osiem niezwykłych projektów architektonicznych z Europy, którea teraz rywalizują nie tylko o ostateczny sukces, ale również o głosy międzynarodowej publiczności w kategorii „Public Choice”. Polskę w finale godnie reprezentuje wrocławskie Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis!

Jego konkurentami są głównie budynki skandynawskie – aż cztery realizacje pochodzą z Finlandii, Norwegii i Danii. Są to Centrum Komunikacyjne w Lahti, kopenhaski Maersk Building, kaplica Suvela w fińskim mieście Espoo oraz scena – bęben na miejskim placu w Trondheim. Pozostali finaliści to austriacki Bosruck Tunnel, budynek mieszkalny w Sesto San Giovanni we Włoszech i kompleks budynków Walmer Yard w Londynie.

Wszystko w rękach internautów

O zwycięstwie w plebiscycie zadecydują głosy międzynarodowej publiczności – każdy internauta może wybrać ulubiony projekt i zagłosować na niego na stronie. Głosowanie w internecie trwa do 31 października 2017, a wśród jego uczestników organizatorzy konkursu wylosują osobę, która otrzyma iPada mini.

Na podanej stronie zobaczycie wszystkie obiekty walczące o główną nagrodę, ale wierzymy, że wrocławianie zagłosują oczywiście na Hydropolis! 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama